Jak ovlivní válka na Ukrajině evropský konopný průmysl?

Jak ovlivní válka na Ukrajině evropský konopný průmysl?

Když minulý čtvrtek vjely ruské tanky na Ukrajinu, možná poslední věc, na kterou někdo myslel, bylo, jak největší pozemní válka v Evropě od druhé světové války ovlivní nově rodící se konopný průmysl.

Jedním z problémů, který zůstane nedotčen, jsou dodavatelské řetězce konopí. V současné době Německo získává přístup ke konopí, které bude využíváno pro svůj domácí lékařský trh. Kromě toho se konopí dostává do zemí EU ze států, které nejsou dosud přímo zasaženy nepřátelstvím z vypuknutí války. Patří sem Dánsko, Portugalsko , Španělsko, Holandsko, Řecko, Kolumbie, Uruguay, Austrálie, Lesotho a Uganda, stejně jako začínající proud vyráběných produktů z Izraele.

Znamená to, že průmysl bude pravděpodobně ovlivněn vyššími náklady na energii. Německo a Holandsko jsou dvě země v Evropě, které jsou nejvíce postiženy rostoucími cenami plynu vyplývajícími přímo z konfliktu. Velká Británie také trpí. 

Alain Menghé à Menghé, generální ředitel společnosti Lio Pharmaceuticals, německého distributora, který buduje výrobní centrum se sídlem v Solingenu nedaleko Dusseldorfu, je trochu pesimističtější. Očekává, že vypuknutí nepřátelství zasáhne celé odvětví, i když ne přímo. „Situace už bohužel způsobuje vyšší ceny energií, které ovlivní každého v oboru, kdo potřebuje přepravit, skladovat nebo pěstovat rostlinu nebo léky z ní vyrobené,“ řekl.

Jedním z největších dopadů války mimo Ukrajinu bude pravděpodobně politický dopad na legalizaci konopí ve všech státech EU. To platí zejména v Německu, kde politici již zmínili, že klasickým příkladem je COVIDové zdržení o více jak jeden rok. Válka je další rozptýlení. To také platí pro Německo stejně jako v současnosti pro každou zemi EU a Spojeném království.

Právě teď je pro konopný průmysl rozhodující, aby převzal kontrolu nad svým vlastním osudem. Tato vertikála je celosvětově uznávána jako dobrá pro ekonomiky, je silným zaměstnavatelem a samozřejmě vyrábí vysoce účinné léky, i když lidé stále nejsou kompaktní v podpoře úplné reformy. 

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa