Malta – Doktor obviněný z obchodování s konopím, soudce upozorňuje na protichůdné protidrogové zákony!

Malta – Doktor obviněný z obchodování s konopím, soudce upozorňuje na protichůdné protidrogové zákony!

Tři měsíce po legalizaci marihuany čelí Malta novému šokujícímu případu, kde doktor a zároveň ředitel kliniky na léčení bolesti byl zatčen a souzen za dovoz a obchod s marihuanou.

Dr. Agius byl obviněn z dovozu, prodeje a držení konopí podle zákona o nebezpečných drogách. Obžaloba také požádala soud, aby uložil příkaz k zajištění veškerého Agiusova majetku a nařídil odebrání jeho lékařské licence.

Jádrem problému, který vedl k jeho zatčení, byly květy konopí, které mohou být právně definovány jako „výrobky z konopí“, nebo omamná látka.

I přes neústupnost úřadů a policie, byl nucen Smírčí soudce rozhodnout, zdali je viníkem sám doktor či jde o špatný výklad práva, který ve svém důsledku může obviněnému odejmout licenci na lékařskou činnost, zajistit majetek kvůli obchodu s omamnými látkami a i svobodu.

Dle obhajoby se jednalo o produkt konopných květů, kde bylo množství THC nižší než 0,2%.

Soudce Axiaq vyhověl žádosti o kauci a propustil doktora Agiuse za složení zálohy 120 EUR a osobní záruky ve výši 5 000 EUR. Axiaq dále poznamenal, že došlo ke konfliktu mezi třemi zákony, a za těchto okolností případu odmítl žádost o příkaz k zajištění majetku. Místo toho soud rozhodl, že vydá pouze dočasný příkaz k zajištění, jak je stanoveno v trestním zákoně. Lékař vinu v obvinění odmítl. Případ byl odložen.

Dr. Andrew Agius
Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa