Studie zjistila, že konopné krmivo může snížit stres u skotu a dobytka

Studie zjistila, že konopné krmivo může snížit stres u skotu a dobytka

Nově zveřejněná studie Kansas State University naznačuje, že díky konopí by dobytek a skot mohl být lépe schopen odbourávat stres a získat tak tolik potřebný čas klidu a zdravého růstu.

Dle Michaela Kleinhenze, odborného asistenta medicíny produkce hovězího masa na univerzitě College of Veterinary Medicine, zažije během svého života skot a dobytek mnoho zranění a zánětů při přepravě a stresů. To může způsobovat, že si dobytek méně lehne a odpočine.

  • Jsou potřeba další informace o tom, zda krávy živící se konopím mohou přenášet kanabinoidy jako THC do mléka
  • Studie zkoumá, zda konopí může zmírnit úzkost a bolest humrů, kteří se mají uvařit
  • Program produkce konopí Niagara College získává licenci na pěstování průmyslového konopí
Michael Kleinhenz, odborný asistent medicíny produkce hovězího masa na K-State College of Veterinary Medicine, který publikoval novou studii o výhodách krmení dobytka průmyslovým konopím. 

Ačkoli dobytek může přežvykovat ve stoje nebo i vleže, studie dojnic zveřejněná v roce 2012 sledovala hlavně pozitivní přežvykování vleže zvířat.

Aby získali jasnou představu, použili výzkumníci 16 samců kastrovaného holštýnského skotu, aby určili, jaký účinek má krátkodobé užívání průmyslového konopí obsahujícího vysoký obsah kyseliny kanabidiolové neboli CBDA. Obsah THC v použité konopné stravě byl podle požadavků USA menší než 0,3 procenta. V dřívějším univerzitním výzkumu analyzujícím bezpečnost průmyslového konopí jako krmiva pro dobytek badatelé „zpozorovali, že kyselé kanabinoidy, jako je CBDA a THCA, jsou snadněji absorbovány z bachoru zvířete než jiné nekyselé formy kanabinoidů.

Dle studie, která získala finanční prostředky od amerického vládního Národního institutu pro výživu a zemědělství a byla publikována ve vědeckých zprávách . v březnu tohoto roku bylo 16 volů rozděleno do dvou skupin. Dobytek ve skupině “konopí” byl krmen 25 gramy průmyslového konopí smíchaného s 200 gramy obilí jednou denně po dobu 14 dnů, poznamenává  Cílem bylo, aby voli dostali a přijmuli denní dávku 5,5 mg/kg CBDA.

Data ukázali, že kanabinoidy přijmuté zvířaty ve skupině “Konopí” díky konopné stravě pomohly snížit koncentrace kortizolu, primárního stresového hormonu, a zánětlivého biomarkeru prostaglandinu E2 .

Zvířata vykázala 8,8% snížení prostaglandinu E2 koncentrace od výchozí hodnoty.

Konopná dieta může být „přirozeným způsobem, jak snížit stres a záněty související s postupy a procesy v chovech zvířat, jako je přeprava a odstavení,“ říká Kleinhenz.

Pokud by průmyslové konopí a jeho vedlejší produkty byly posuzovány americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv a Asociací amerických úředníků pro kontrolu krmiv,” tak jak navrhuje studie, byli by počáteční shromážděná data a informace zásadní pro zefektivnění chovu dobytka a skotu.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa