Burzovnisvet.cz: 3 akcie, které mají skvělé důvody pro nákup a posilní vaše portfolio

Burzovnisvet.cz: 3 akcie, které mají skvělé důvody pro nákup a posilní vaše portfolio

Pandemie a nárůst legalizace ve státech vyvolávají u investorů nadšení z marihuanového průmyslu. Poslední dva roky také odhalily několik zajímavých fúzí a akvizic v této oblasti, což vytvořilo několik zajímavých investičních příležitostí. Brzy však toto odvětví ztratilo veškerou pozornost kvůli nedostatečnému pohybu směrem k reformám konopí v USA. To však nic nemění na skutečnosti, že toto odvětví je nabité několika zajímavými akciemi, které by mohly v dlouhodobém horizontu přinést obrovské výnosy.

Společnost Cresco Labs ( CRLBF -1,87 % ) se sídlem v Illinois nejenže vykázala solidní výsledek hospodaření za rok 2021, ale také zveřejnila vynikající zprávy, které by mohly nadchnout investory do konopí. Mezitím v marihuanovém prostoru vynikají jedinečné obchodní modely společností Planet 13 Holdings ( PLNHF -1,59 % ) a Innovative Industrial Properties ( IIPR -3,33 % ). Podívejme se, proč jsou tyto tři akcie marihuany nejlepšími nákupy v dubnu.

1. Cresco Labs

Tento floridský provozovatel konopí svými výjimečnými výsledky za čtvrté čtvrtletí opět dokázal, že směřuje k tomu, aby se stal konopnou velmocí. Ve svých nedávných výsledcích za čtvrté čtvrtletí společnost vykázala 34% meziroční nárůst tržeb na 218 milionů dolarů. Celoroční tržby vzrostly o hvězdných 73 % na 822 milionů dolarů. Celoroční upravený zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací (EBITDA) vzrostl meziročně o 219 % na 194 milionů USD.

Na konci roku měla společnost Cresco Labs 46 prodejen – oproti 20 prodejnám na konci roku 2020 se jedná o výrazné zlepšení. Rok zakončila s hotovostí a peněžními ekvivalenty ve výši 224 milionů dolarů, které může použít na další expanzi. Po třech měsících roku společnost Cresco otevřela již čtyři další prodejny, nejnověji svůj 16. obchod na Floridě. Florida zatím rekreační konopí nepovoluje. Silné zastoupení v tomto státě však bude společnosti Cresco hrát do karet, až jej stát legalizuje.

Společnost Cresco také brzy po zveřejnění výsledků učinila zajímavé oznámení. Společnost plánuje převzít společnost Columbia Care, čímž vytvoří konopnou velmoc. Očekává se, že transakce bude uzavřena ve 4. čtvrtletí roku 2022, pokud bude schválena. Společnost Columbia byla již dříve silným hráčem na poli konopí. Věřím, že díky této akvizici se společnost Cresco stane špičkovým uchazečem v oblasti konopí.

2. Planet 13 Holdings

Tato konopná společnost je sice podle tržní kapitalizace menší, ale hraje ve velkém. Její marketingová strategie je velmi odlišná od ostatních konopných provozovatelů s více státy (MSO). Společnost Planet 13, která má tržní kapitalizaci pouhých 500 milionů dolarů, vzbudila v USA velkou pozornost díky své strategii „SuperStore“. Na rozdíl od ostatních MSO společnost Planet 13 provozuje obrovské výdejny, které zákazníkům poskytují jedinečný maloobchodní zážitek. Její obchod v Las Vegas je největším konopným prostorem na světě. Společnost prodává širokou škálu značkových produktů, včetně edibles, vapes a konopných extraktů.

S prodejnami pouze v Nevadě a Kalifornii se zatím nejedná o společnost s vysokými příjmy. Pomalu však rozšiřuje své kořeny do dalších států. Její chytrá strategie vytváření masivních obchodů na dvou klíčových trzích s konopím však funguje v její prospěch.

Nevada je turistickým trhem, zatímco Kalifornie je největším trhem s konopím. Tato strategie jí za celý rok 2021 přinesla tržby ve výši 119,5 milionu dolarů, což představuje meziroční nárůst o 70 %. Celoroční kladný upravený zisk EBITDA dosáhl 17 milionů dolarů, což je impozantní nárůst oproti 7 milionům dolarů v roce 2020. Společnost také plánuje otevřít další SuperStore v Chicagu, kde získala licenci na výdejnu.

3. Innovative Industrial Properties

Přestože společnost Innovative není čistě konopnou společností, využívá všech výhod konopného boomu. Vzhledem k tomu, že konopí je z federálního hlediska nelegální, je pro domácí společnosti obtížné získat kapitál na zřízení velkých výrobních zařízení. Innovative je realitní investiční fond (REIT), který tyto nemovitosti získává a následně je pronajímá konopným společnostem v systému zpětného leasingu. Na oplátku získává příjmy z pronájmu, které jsou jejím jediným zdrojem příjmů. Tento jedinečný obchodní model pomohl společnosti Innovative stát se silnou konopnou společností REIT.

Za celý rok 2021 dosáhla společnost tržeb 204 milionů dolarů a čistého zisku 117 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 75 %. Společnost Innovative získala v roce 2021 37 nových nemovitostí, čímž se její celková působnost zvýšila na 103 nemovitostí (100 % nemovitostí je pronajato).

Dobrou zprávou je, že vážená průměrná doba pronájmu společnosti Innovative je 16,7 roku, což znamená, že společnost bude generovat příjmy z pronájmu ještě mnoho let. Innovative je také dividendovou akcií s výnosem 3,3 %, což je více než průměrný výnos indexu S&P 500, který činí 1,3 %.

REIT musí 90 % čistého zisku vyplácet zpět akcionářům. Díky rostoucím upraveným prostředkům z provozní činnosti (AFFO) může Innovative snadno pokračovat ve vyplácení dividend. (AFFO měří zisk, který zbývá na výplatu dividend, podobně jako čistý zisk u společností, které nejsou REIT). Ve čtvrtém čtvrtletí Innovative dosáhl AFFO 48,5 milionu USD oproti 32 milionům USD v předchozím roce.

Wall Street vidí v těchto konopných akciích obrovský potenciál. Analytici očekávají, že akcie společností Cresco Labs, Planet 13 a Innovative vzrostou v příštích 12 měsících o 125 %, 223 % a 25 %. Růstové akcie potřebují čas, aby ukázaly svůj plný potenciál. Věřím, že tyto akcie mohou v dlouhodobém horizontu přinést obrovské výnosy. Tyto akcie jsou nyní levně oceněny, a proto je ten správný čas na nákup a držení.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa