V Řecku se začne prodávat konopí pro léčebné účely v lékárnách

V Řecku se začne prodávat konopí pro léčebné účely v lékárnách

Řecko z prodeje konopí pro léčebné účely očekává navýšení státních příjmů až o1,5 miliardy eur (1,67 miliardy dolarů) ročně, uvedl ministr pro rozvoj a investice Adonis Georgiadis.

Georgiadis exkluzivně pro Greek Reporter tvrdil, že léčebné konopí se bude v Řecku vyrábět a prodávat od roku 2022.

„Cílem je, aby se Řecko stalo přední evropskou zemí v produkci léčebného konopí. Prostředí Řecka je pro tuto konkrétní rostlinu přátelské a myslíme si, že díky tomu bude řecké konopí mít přirozenou výhodu,“ řekl Georgiadis Greek Reporter.

Řecko legalizovalo léčebné konopí v roce 2017 a v březnu 2018 zrušilo zákaz pěstování a produkce.

Léčebné konopí k prodeji v lékárnách

Georgiadis uvedl, že velká investice Τikun Εurope poblíž města Korint je již dokončena a další dvě investice od společností ve Spojeném království a Kanadě jsou na kartách pro produkci léčebného konopí v Makedonii a Patře.

Tikun Europe byla založena v Řecku v roce 2018 a je dceřinou společností izraelského globálního hráče Tikun Olam ve výzkumu a vývoji produktů léčebného konopí. Jde o první společnost, které byla udělena licence na pěstování, zpracování a produkci léčebného konopí v Řecku.

Řecký ministr pro Greek Reporter prozradil, že léčebné konopí budou moci v Řecku užívat i cizinci a že si ho budou moci koupit v lékárnách s „jedinou podmínkou, že budou mít předpis od svého lékaře“. Na druhou stranu v Amsterdamu a dalších městech musí uživatelé získat lékařskou marihuanu ve specializovaných obchodech.

Konopí pro rekreaci nezákonné v Řecku

Řecký ministr ale varoval, že užívání konopí pro rekreační účely je v Řecku stále zakázáno. “Je to nezákonné a budete zatčeni,” zdůraznil Georgiadis.

Řekl, že je osobně proti legalizaci konopí pro rekreační využití.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa