iDnes.cz: Konopná semínka: Proč si vybrat právě autoflowering semínka?

iDnes.cz: Konopná semínka: Proč si vybrat právě autoflowering semínka?

Autoflowering semena nabízejí rychlou a nenáročnou cestu k legálnímu pěstování konopí. Patří k feminizovaným odrůdám semen marihuany a rychlost jejich růstu a kvetení vás příjemně překvapí. S těmito konopnými semínky se již nemusíte obávat, že byste něco pokazili. V článku vám prozradíme proč.

Jaká jsou samonakvétací semena marihuany?

Samonakvétací feminizovaná semena marihuany, jinak nazývaná autoflowering semena, jsou konopná semena, která kvetou sama, takže nemusí čekat na správný světelný cyklus. To znamená, že se ani nestarají o roční období – kvetou automaticky. To usnadní celkové pěstování konopí a zbaví vás starostí s daným množstvím světla.

Jsou samonakvétací semena marihuany vhodná pro každého pěstitele?

Ano, ano a znovu ano. Nejtěžší věcí na pěstování konopí je poskytnout vhodné světlo a střídat ho s temnotou. Nemusíte se s tím vůbec zabývat, protože samotná rostlina se přesune do fáze kvetení. Díky této schopnosti si ji vybírají hlavně začátečníci a méně zkušení pěstitelé. Naopak, jednoduché pěstování přináší vděčný výnos konopí.

Po klíčení se samonakvétací semena marihuany vysazují do vhodné půdy.

Samonakvétací semena mají několik výhod

Semena marihuany této odrůdy jsou velmi oblíbená ale i mezi zavedenými pěstiteli. Oceňují u nich řadu výhod, díky nimž prostě stojí za to je koupit:

  • kvetou sama: není třeba se starat o světelné prostředí
  • jsou velmi odolná: odolávají drsnějším podmínkám než jiná semena
  • můžeme je pěstovat po celý rok
  • sklizeň rostlin se provádí po dobu jedné sezony: rychlý výnos
  • jsou vhodné pro vnitřní i venkovní prostředí
  • jejich výška obvykle nepřesahuje 1 metr: nebudou vám nikde překážet

Samonakvétací semena marihuany vám přinesou vysoký výnos venku i uvnitř.

Samonakvétací feminizovaná semena pro vnitřní i venkovní pěstování

Kromě automatického kvetení je jednou z velkých výhod feminizovaných semen marihuany jejich schopnost růst v jakémkoli prostředí. Pokud se více přikláníme k venkovnímu pěstování, je dobré pěstovat semena marihuany brzy na jaře – klidně i v květnu.

Je také možné zasadit samonakvétací semena marihuany uvnitř. Můžeme se rozhodnout pro klasická světla, která necháme zapnutá po celou dobu, protože růst samonakvétacích semen se z nich nevyvíjí. Doporučujeme také dát semena konopí nejprve do sklenice vody a když začnou klíčit, zasaďte je do země.

Pro správnou klíčivost je důležité namočit samonakvétací semena marihuany do vody.

A jak je na tom pěstování konopí v České republice?

Možná, že v průběhu čtení našeho článku jste si položili otázku: „Mohu pěstovat konopí legálně?“ V současné době je podle zákona v České republice od 1. 1. 2022 povoleno pěstovat konopí maximálně do 1 % obsahu THC. V nabídce samonakvétacích semen najdete také ty, které mají vysoký obsah CBD. Takže je to nejbezpečnější.

Konopí začíná být rozšířenou rostlinou nejen v našem státě, ale po celém světě. Jeho pozitivní účinky vycházejí na povrch, a proto jsou povoleny zákony v kultivaci. Pokud nevíte, s jakými semeny marihuany začít, samonakvétací autoflowering semena jsou pro to ideální.

Zdroj: iDnes.cz

Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa