Studie zjistila, že legalizace rekreačního konopí snižuje poptávku po lécích na předpis

Studie zjistila, že legalizace rekreačního konopí snižuje poptávku po lécích na předpis

USA – Podle analýzy výzkumníka Cornella a jeho spolupracovníka legalizace marihuany pro rekreační účely snižuje poptávku po nákladných lécích na předpis prostřednictvím státních programů Medicaid.

Výzkum provedli Shyam Raman, doktorand na Cornell Jeb E. Brooks School of Public Policy, a doktorandka Ashley Bradford z Indiana University. Jejich článek „Recreational Cannabis Legalisations Associated with Reductions in Prescription Drug Uses Between Medicaid Enrollees“ byl uveřejněn 15. dubna v časopise Health Economics.

Většina výzkumů konopí se zaměřila na dopad lékařské marihuany na poptávku po lécích na předpis nebo na dopad legalizace rekreačního užívání na poptávku po opioidech. Toto je jedna z prvních studií, která se zaměřuje na dopad legálního konopí pro osobní použití na širokou škálu léků na předpis.

“Tyto výsledky mají důležité důsledky,” řekl Raman. “Snížení užívání léků, které zjistíme, by mohlo vést k významným úsporám nákladů na státní programy Medicaid. Výsledky také naznačují příležitost snížit škody, které mohou přicházet s nebezpečnými vedlejšími účinky spojenými s některými léky na předpis.”

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa