Softsecrets.com: Na Mauriciu startuje pokus s léčebnou marihuanou

Softsecrets.com: Na Mauriciu startuje pokus s léčebnou marihuanou

Mezi země s legalizovanou marihuanou se letos přidá také africký tropický ráj ležící v Indickém oceánu – Mauricius. Původně se hovořilo pouze o legalizaci produktů s CBD. Co vše bude povolené a za jakých podmínek, se dozvíte v tomto článku.

Když OSN změnila klasifikaci konopí a uznala její léčivé účinky, mauricijští zákonodárci začali uvažovat o alespoň částečné legalizaci léčebného konopí. Přestože jsou to už dva roky, co o tomto záměru ministr zdravotnictví začal hovořit, program týkající se legalizace dostává obrysy až letos.

Původně vláda zamýšlela povolit pouze produkty s obsahem CBD. Po důkladném prozkoumání však Technická komise pro léčebné konopí navrhla do testovacího programu zařadit i produkty s obsahem THC. Komise také stanovila:

  • Jaké diagnózy kvalifikují k užívání léčebného konopí.
  • Pouze lékaři se speciální státní licencí budou moct léčebné konopí předepsat.
  • Samotná aplikace bude probíhat pouze v nemocnicích. 

Mauricijská vláda dala léčebnému konopí zelenou loni v lednu. Čtyři měsíce poté, co se mauricijská vláda seznámila s reportem Technické komise pro léčebné konopí, odsouhlasila, že testování může začít. Mauricijští lékaři nejprve podstoupí školení od americké nadace Society of Cannabis Clinicians (SCC).

V každé regionální nemocnici na ostrově bude fungovat speciální výbor, který bude každý předpis na marihuanu schvalovat. Léky založené na bázi konopí budou pacientům s předpisem distribuovány ve veřejných nemocnicích zdarma.

Čtěte také: Hightimes.com: Washingtonští zákonodárci vyškrtli slovo „Marihuana“ ze státního označení pro konopí

Léčebné konopí budou moct užívat pacienti se závažnými diagnózami jako rakovina s doporučenou chemoterapií, epilepsie a roztroušená skleróza. Léčiva se budou dovážet a musí být schválená americkým úřadem pro kontrolu léčiv (Food and Drug Administration – FDA). Tyto okolnosti nasvědčují tomu, že konkrétně se bude jednat o Sativex nebo Epidiolex. Vláda nepočítá s tím, že by se na ostrově konopí přímo pěstovalo.

Mauricijské zákony upravující držení marihuany budou muset být adekvátně upraveny tak, aby byla povolená vaporizace, inhalace a aplikace mastí s obsahem CBD až 30 mg/ml a THC také až 30 mg/ml.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa