Burzovnisvet.cz: 2 Raketově rostoucí fondy REIT, které vám mohou vydělat jmění

Burzovnisvet.cz: 2 Raketově rostoucí fondy REIT, které vám mohou vydělat jmění

Finanční trhy byly v letošním roce sužovány volatilitou. Nejistota ohledně vysoké inflace a možnosti recese způsobila, že index S&P 500 od začátku roku klesl o 18 %.

Dobrou zprávou však je, že díky korekci se mnoho akcií stalo atraktivními pro investory s dlouhodobým smýšlením. Zde jsou dva trvale rostoucí nemovitostní investiční trusty (REIT), které vypadají jako skvělá koupě pro příjmové investory.

1. Innovative Industrial Properties

Společnost Innovative Industrial Properties (IIPR) je se svými 109 nemovitostmi v 19 státech USA v hodnotě 2,2 miliardy dolarů hlavním zdrojem financování pro provozovatele konopí s licencí státu, protože marihuana je na federální úrovni stále nelegální.

Nenechte se zmást 49% propadem akcií společnosti IIP od počátku roku, který je z velké části důsledkem nedávné zprávy o prodejích na krátko. Společnost stále roste jako plevel.

Analýza společnosti Innovative Industrial Properties (IIPR) – konopný REIT  – cannabis akcie Innovative Industrial Properties | TradeCZ

Zpráva prodejců krátkých pozic upozorňuje na oprávněné obavy ohledně nedostatečné diverzifikace nájemců společnosti IIP. V prvním čtvrtletí letošního roku se pět nejvýznamnějších nájemců společnosti IIP podílelo na 49 % jejího ročního základního nájemného. Jakmile však společnost IIP v budoucnu dále rozšíří svou nájemní základnu, bude tento problém menší.

Podle mého názoru však zpráva prodejce krátkých pozic podkopala svou důvěryhodnost, když IIP označila za „marihuanovou banku vydávající se za REIT“. Vzhledem k rozsáhlému a rostoucímu portfoliu nemovitostí společnosti IIP je tento předpoklad poněkud podezřelý.

V prvním čtvrtletí letošního roku se celkové příjmy společnosti IIP meziročně zvýšily o 50,4 % na 64,5 milionu dolarů díky akviziční činnosti a každoročnímu zvyšování nájemného. Upravené provozní výnosy (AFFO) na akcii vzrostly oproti předchozímu roku o 38,8 % na 2,04 USD.

Nezdá se, že by se tento růst v příštích letech výrazně zpomalil. Analytici totiž předpokládají, že americký regulovaný konopný průmysl rozkvete z 18 miliard dolarů v roce 2020 na 47 miliard dolarů v roce 2026. To by mělo společnosti IIP poskytnout dostatek příležitostí k akvizicím dalších nemovitostí, které by zvýšily její AFFO na akcii.

Zdroj: Unsplash

Vzhledem k tomu, že dividendový výplatní poměr společnosti IIP činil v prvním čtvrtletí pouze 73,5 %, měl by jí zůstat kapitál potřebný k financování budoucího růstu. To by se mělo projevit v dalším dvouciferném zvyšování dividend do budoucna, což je neuvěřitelný růst pro akcie, jejichž výnos je na trhu ohromujících 5,5 %.

A co je nejlepší, společnost IIP se v současné době obchoduje za 12měsíční poměr ceny k AFFO na akcii, který při současné ceně akcie 127 USD činí pouze 17,6. To je rozhodně výhodná koupě pro akcie, které by měly mít před sebou roky dvouciferného ročního růstu AFFO na akcii.

Nakoupit akcie Innovative Industrial Properties, Inc. za $131.21 (0.84%)

2. Medical Properties Trust

Společnost Medical Properties Trust (MPW) je předním realitním fondem s nemovitostním portfoliem v hodnotě 22,2 miliardy dolarů, které tvoří přibližně 440 nemovitostí v USA a devíti dalších zemích.

Navzdory tomu, co by se mohlo zdát z 24% poklesu ceny akcií od počátku roku, je společnost Medical Properties Trust v zásadě zdravým podnikem. Potvrzuje to i meziroční nárůst AFFO na akcii o 8,8 % na 0,37 USD v prvním čtvrtletí letošního roku.

Zdá se, že tento růst bude do značné míry pokračovat i v následujících letech. Je to proto, že obrovské portfolio nemovitostí společnosti Medical Properties Trust sotva pokrývá povrch trhu s nemocničními nemovitostmi v hodnotě přesahující 1 bilion dolarů. A protože dividendový výplatní poměr společnosti Medical Properties Trust činil v posledních 12 měsících 80 %, společnost si ponechává dostatek kapitálu na financování dalších akvizic nemovitostí.

Zdroj: Unsplash

Díky tomuto výplatnímu poměru je pravděpodobně v dohledné budoucnosti dividendový výnos společnosti Medical Properties Trust ve výši 6,5 % bezpečný. A při současné ceně akcie 18 USD mohou investoři koupit akcie za 12měsíční poměr ceny k AFFO na akcii pouhých 12,8.

Nakoupit akcie Barings Participation Investors za $12.77 (-0.63%)

Autor: Michal Kmeť

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa