Shrnutí finančních výsledků trhu léčebného konopí v UK za 1. čtvrtletí 2022

Shrnutí finančních výsledků trhu léčebného konopí v UK za 1. čtvrtletí 2022

Společnosti z celého konopného průmyslu oznamují finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2022, Cannabis Wealth shrnuje výsledky šesti velkých firem expandujících do britského prostoru pro léčebné konopí.

Rok 2021 byl pro podniky s konopím pozitivním rokem se 165 procentním meziročním nárůstem navýšení základního kapitálu v oblasti konopí a řadou významných fúzí a akvizic. Ve srovnání s rokem 2020, který se vyznačoval klesajícími investicemi a problémy v podnikání, vypadá budoucnost britského průmyslu jasně. Vzhledem k tomu, že první čtvrtletí roku 2022 končí 31. března, společnosti nyní zveřejňují finanční výsledky za první tři měsíce roku.

Jazz Pharmaceuticals odhaluje finanční výsledky rok po akvizici GW Pharmaceuticals

V únoru 2021 dublinská firma Jazz Pharmaceuticals oznámila akvizici společnosti GW Pharmaceuticals , která vyvíjí jediné licencované léky na bázi konopí ve Spojeném království, Sativex a Epidiolex.

Ve svých finančních výsledcích za první čtvrtletí roku 2022 firma uvedla, že její čistý prodej produktů Epidiolex se v 1. čtvrtletí 22 zvýšil o 6 procent na 157,9 milionu USD ve srovnání se stejným obdobím roku 2021, na proforma bázi.

Epidiolex je nyní komerčně dostupný a plně hrazený na čtyřech evropských trzích: ve Spojeném království, Německu, Itálii a Španělsku, s očekávaným uvedením ve Francii v roce 2022. Společnost uvedla, že dosáhla „významného pokroku“ při zavádění v Evropě uvedením na trh ve Španělsku, Itálie a Švýcarsko ve třetím čtvrtletí roku 2021 a Irsko a Norsko v prvním čtvrtletí roku 2022.

Společnost očekává, že v první polovině roku 2022 zahájí 3. fázi stěžejní studie Epidiolexu pro epilepsii s myoklonicko-atonickými záchvaty (EMAS), čtvrté cílové indikace pro Epidiolex.

Khiron Life Science dosahuje ve Spojeném království 240procentního růstu objemu prodeje

Mezinárodní společnost zabývající se léčebným konopím Khiron Life Sciences se sídlem v Torontu oznámila v prvním čtvrtletí roku 2022 nárůst objemu prodeje na britském trhu o 240 procent ve srovnání s celým rokem 2021.

Na konci roku 2021 Khiron otevřel své první evropské kliniky Zerenia Medical Cannabis Clinic ve Spojeném království, které nabízejí telemedicínské služby pacientům po celé zemi a přispívají k růstu společnosti v získávání a udržení pacientů.

„[Náš] kmen KHIRON 20/1 s převládajícím THC je jedním z nejprodávanějších lékařsky předepsaných přípravků na britském trhu,“ řekla Franziska Katterbach, prezidentka Khiron Europe. „V 1. čtvrtletí 2022 očekáváme, že překročíme náš první 1 milion CAD v tržbách ve Spojeném království, a jak rozšíříme naše portfolio a zvýšíme naši pacientskou základnu, Khiron upevní své vedoucí postavení na trhu v zemi.

„V roce 2021 se Evropa podílela na 33 procentech příjmů z léčebného konopí Khironu ve výši více než 1,5 milionu CAD. V 1. čtvrtletí 2022 a dále bude Evropa představovat více než 50 procent příjmů Khironu z konopí.“

Společnost MGC Pharma prodává do Spojeného království lék na epilepsii na bázi konopí prostřednictvím nové distribuční smlouvy

Australská firma MGC Pharmaceuticals vykázala v prvním čtvrtletí roku 2022 tržby ve výši 625 000 $ Většina tržeb pocházela z australského trhu, ale společnost uvedla, že na evropský trh dále proniká.

MGC Pharma ve svých čtvrtletních finančních výsledcích za březen 2022 zdůraznila novou strategickou dohodu o distribuci léků na epilepsii CannEpil a CogniCann pro EU a Spojené království pro léčbu demence. Dohoda byla podepsána s „domácím“ dodavatelem léků, společností Sciencus Rare, a zpočátku se zaměří na čtyři země EU a Spojené království. Další distribuční partner, PCCA, bude pomáhat s prodejem Cann Epil do Spojeného království.

MGC ve zprávě uvedlo, že „je přesvědčeno, že tito noví evropští partneři spolu s významnou přítomností v Irsku a Austrálii významně přispějí k toku příjmů z fytokanabinoidů MGC po zbytek roku 2022 a dále“.

Po svém vstupu na londýnskou burzu v únoru 2021 společnost MGC Pharma minulý měsíc jmenovala finanční ředitelku Angelu-Marie Graham se sídlem v Londýně. Jmenování je součástí její obchodní strategie zřídit firemní kancelář ve Spojeném království na podporu jejích evropských operací.

Aurora hlásí na britském trhu vyšší tržby při čisté ztrátě 1 miliardy dolarů

Kanadská mezinárodní společnost zabývající se konopím, Aurora Cannabis , vykázala za období končící 31. březnem čisté příjmy ve výši 50,4 milionu USD , což je pokles o 17 % postupně, ale nárůst o 8 % ve srovnání s obdobím předchozího roku.

Aurora uvedla, že její mezinárodní tržby z lékařské péče dosáhly 14,6 milionu dolarů, což je meziroční nárůst o 55 procent, ale meziroční pokles o 26 procent. Společnost v současné době prodává léčebné konopné produkty v sedmi zemích EU: Německu, Maltě, Polsku, České republice, Spojeném království, Dánsku a Francii.

Společnost uvedla, že tento pokles byl způsoben předchozím čtvrtletím, včetně 8,5 milionu USD v čistém prodeji do Izraele jako součást smlouvy o dodávkách. Bez zahrnutí izraelského trhu se její čistý mezinárodní prodej léčiv postupně zvýšil o 29 procent, tažený trhy včetně Spojeného království, Německa a Polska.

Ve Spojeném království se tržby Aurory zvýšily o 60 procent ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku. Společnost uvedla, že „růst byl poháněn rychlým nárůstem počtu pacientů, protože se objevilo více důkazů a více lékařů předepisuje konopí“.

Navzdory růstu v Evropě firma vykázala čistou ztrátu více než 1 miliardu USD, což je nárůst o více než 160 milionů USD ve stejném čtvrtletí loňského roku. Uvedla, že ztráta byla primárně důsledkem zvýšených cenových tlaků a pokračujícího dopadu Covid-19. Společnost včera oznámila, že uzavře svůj závod Aurora Sky v kanadském Edmontonu, kde zaměstnává 13 procent své pracovní síly.

Curaleaf vidí malý propad tržeb ve srovnání se 4. čtvrtletím 2021, ale slaví meziroční růst o 20 procent

Curaleaf International , jedna z hlavních evropských vertikálně integrovaných konopných společností, vykázala 2% pokles příjmů ve srovnání s předchozím čtvrtletím, ale zaznamenala meziroční nárůst o 20%. Curaleaf vyrábí dvě řady květů lékařského konopí pro pacienty ve Spojeném království.

Mezi nejvýznamnější události z prvního čtvrtletí roku 2022 patří přidání 11 nových maloobchodních výdejen v USA, čímž se celkový počet poboček zvýšil na 1128, akvizice provozovatele konopí Bloom Dispensaries se sídlem v Arizoně a uvedení nového produktu na Floridu.

Po svém vstupu na nedávno legalizovaný trh s konopím pro rekreační účely v New Jersey Boris Jordan, výkonný předseda, řekl, že meziměsíční růst Curaleafu od března posílil důvěru v jeho schopnost dosáhnout celoročního odhadu tržeb ve výši 1,4 až 1,5 miliardy dolarů.

„Vzhledem k obnovenému optimismu kolem reformy federálního bankovnictví, rekordním 4/20, vzrušujícímu zahájení prodeje pro dospělé v New Jersey minulý měsíc a vyhlídce, že New York bude následovat, se rok 2022 rýsuje jako další milník,“ řekl Jordan.

STENOCARE expanduje na britský trh: finanční výsledky naznačují „silný začátek roku 2022“

Po nedávné expanzi na britský trh s léčebným konopím v únoru 2022 dánský výrobce produktů z lékařského konopí STENOCARE oznámil, že jeho čisté tržby se ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2021 více než zdvojnásobily.

V březnu společnost nechala ve Spojeném království schválit tři své produkty z lékařského konopného oleje. Společnost STENOCARE uvedla, že považuje současné načasování za dobré vzhledem k tomu, že průmysloví analytici předpokládají, že se Spojené království během pěti let stane jedním z největších evropských trhů. Dodání prvních produktů na britský trh se očekává ve druhém čtvrtletí roku 2022.

Do konce roku společnost uvedla, že její očekávaná míra prodeje je stanovena na 15 až 20 milionů DKK (přibližně 1,7 až 2,3 milionu GBP), což je nárůst z celkových tržeb v roce 2021 ve výši 1,9 milionu DKK. Očekává se, že většina nárůstu prodeje se uskuteční ve 3. a 4. čtvrtletí 2022.

Zdroj: Cannabiswealth.co.uk, Joe Roberts

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa