Nové mezinárodní partnerství se snaží vyvinout léčbu rakoviny založenou na konopí

Nové mezinárodní partnerství se snaží vyvinout léčbu rakoviny založenou na konopí

Kanadská biofarmaceutická společnost MedC Biopharma se spojila s maltským výrobním závodem A2W Pharm na vývoji nových léčebných postupů na bázi konopí pro onemocnění související s rakovinou.

Partnerství se zaměří na vývoj patentovaných nových kanabinoidních formulací MedC pro léčbu různých indikací souvisejících s rakovinou . V rámci dohody se společnost A2W zavázala investovat přibližně 2 miliony eur přímo do vývoje léků pro patentované léčby kožního T-buněčného lymfomu (CTCL) MedC .

MedC Biopharma se zaměřuje na kanabinoidní léčiva. Metodologie společnosti rychle prověřuje kombinace synergických kanabinoidů při léčbě různých lékařských indikací, přičemž primárním cílem firmy jsou rakoviny kůže. Společnost MedC dosud objevila a vyvinula dvě patentované kombinace kanabinoidů pro léčbu CTCL Sezary, CTCL Mycosis Fungoides a Actinic Keratosis.

„Jsme velmi nadšeni ze spolupráce s A2W na našem programu vývoje léků,“ řekl Avi Drori , generální ředitel MedC. „Strategie společnosti A2W dokonale zapadá do naší a překlenuje propast mezi léky na bázi kanabinoidů a regulačními požadavky prostřednictvím syntetizovaných léčiv, která zaručují bezpečnost, konzistenci a předvídatelnost, kterou pacient i lékaři oprávněně očekávají.“

A2W Pharma, dceřiná společnost Amino Chemicals of Malta, spustila v roce 2022 na Maltě nové zařízení na výrobu kanabinoidů a zaměřuje se na překlenutí mezer, které existují mezi farmakologií a medicínou. Společnost říká, že jejím cílem je poskytnout pacientům lepší přístup k výhodám, které se skrývají v rostlině konopí.

Peter Paul Farrugia , ředitel A2W, řekl: „A2W využívá 30 let zkušeností své mateřské společnosti Amino Chemicals s vývojem procesů API, GMP a dodržováním předpisů a inovativní cesty k cílení na molekuly kanabinoidů znamenají, že jsme partnerem pro úspěšné uvedení na trh. vaší farmaceutické formulace.

“Spolupráce mezi oběma organizacemi urychlí klinické a komerční programy MedC, překoná regulační výzvy a přinese naději pacientům s rakovinou kůže po celém světě.”

MedC Biopharma je biofarmaceutická společnost v klinické fázi zaměřená na vývoj léčebných přípravků a léků na bázi kanabinoidů souvisejících s rakovinou. Jeho výzkum a vývoj provádí profesor Hinanit Koltai, který vyvinul nejmodernější platformu pro objevování drog.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa