Licencovaný prodej marihuany v roce 2021 zastínil kávový gigant Starbucks

Licencovaný prodej marihuany v roce 2021 zastínil kávový gigant Starbucks

Regulovaný prodej konopí ve Spojených státech předčil severoamerický prodej kávového giganta nejméně o třetinu. A to i přesto, že káva se dá prodávat ve všech 50 státech. Naproti tomu pouze 39 států a District of Columbia některé formy marihuany legalizovaly.

Zpočátku to může být překvapením, protože Starbucks je tak slavná a úspěšná instituce, zatímco marihuana a její lékárny jsou stále relativně ještě zelené. Tato čísla jsou ještě více šokující, když si uvědomíte skutečnost, že marihuana je v USA na federální úrovni stále nelegální a ve více než desítce států USA platí úplný zákaz jejího prodeje a spotřeby.

I tempo růstu od roku 2020 do roku 2021 přistálo ve prospěch konopí.

Roční tržby společnosti Starbuck v Severní Americe vzrostly během fiskálního roku společnosti 2021 o 25 %.

Pro srovnání, konopný průmysl loni zaznamenal nárůst tržeb o 30 %.

Lidé konzumují konopí z mnoha důvodů, od podpory spánku až po zábavu.

A během roku 2021 se prodeje pravděpodobně zvýšily, protože se lidé obraceli na konopí i pro jiné různé účely.

Podle sdružení Consumer Healthcare Products Association vzrostl prodej volně prodejných pomůcek na spaní – jednoho z nejčastěji uváděných způsobů použití konopí – v roce 2021 o méně než 1 %.

Prodej volně prodejných léků proti bolesti, dalšího běžného užívání konopí, vzrostl o 5 %.

Prodej konopí, jak pro lékařské účely, tak pro dospělé, vzrostl ve stejném období zhruba o 30 %.

Jak tedy konopí překonalo největšího prodejce kávy na světě a co to znamená pro budoucnost prodeje konopí?

Marihuana prokázala, že je silným produktem jak v dobách boomu, tak v dobách náročných. „Investujte do produktů, které lidé budou chtít vždy, v dobrých i zlých časech. A pokud jde o poskytování produktu, po kterém lidé touží po celém světě, marihuana testem projde,“ napsal   Investing Daily. Schopnost marihuany vzkvétat ve všech ekonomických časech z ní činí velmi prodejný produkt.

I když blokády a stimulační platby mohly v roce 2021 trochu pomoci prodeji trávy, tento růst se nezdá být jednorázovou záležitostí. Ve skutečnosti se očekává, že podle Fortune prodeje marihuany v roce 2022 dosáhnou 33 miliard dolarů , což by byl 32% růst od roku 2021. To ukazuje, že marihuana se neustále rozrůstá, což jí může pomoci nadále překonávat prodejce kávy a možná i další ikonické společnosti.

Nejen, že stávající trhy vykazují silné prodeje, ale několik států letos legalizovalo rekreační trávu a již hlásí obrovská čísla. „Zahájení prodeje pro dospělé v New Jersey, očekávané ve druhém čtvrtletí, pravděpodobně způsobí nejvýraznější skok na jakémkoli trhu v USA v roce 2022,“ řekla Forbesu Jessica Lukasová z datové společnosti konopí BDSA . BDSA předpovídá, že tržby vzrostou v roce 2022 o 220 % oproti roku 2021.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa