Španělsko dlouho očekává opožděnou regulaci léčebného konopí

Španělsko dlouho očekává opožděnou regulaci léčebného konopí

Ve španělsku bezprostředně očekává 6 měsíců opožděná regulace léčebného konopí. 

Španělská společnost pro bolest (SED) „požadovala“, aby vláda splnila svůj slib regulovat léčebné konopí během XIX. národního kongresu, uvádí Dario Pharma.

To přichází uprostřed nových obav, že místní a regionální volby z minulého týdne, které vykreslovaly znepokojivý obraz pro vyhlídky Socialistické strany v nadcházejících parlamentních volbách v červenci, by mohly znamenat, že nově vznikajícímu zákonu o konopí hrozí úplné zrušení.

Týdny předtím, než byly požadavky vzneseny, španělská vláda konečně uznala zpoždění nyní již dlouho opožděného nařízení o léčebném konopí a navrhla, že zpráva bude předložena tento týden.

Španělský ministr zdravotnictví José Manuel Miñones se ve svém prvním vystoupení před zdravotní komisí dolní komory začátkem tohoto měsíce omluvil za půlroční zpoždění ve zveřejnění regulačního rámce.

Poté, co španělský kongres dal zelenou k zavedení léčebného konopí, dostala Španělská agentura pro léčiva a zdravotní produkty (AEMPS) za úkol zveřejnit návrhy, jak by bylo možné léčebné konopí zapracovat do stávajícího zdravotnického rámce země do konce roku 2022.

Společnost Business of Cannabis informovala o následných zpožděních při několika příležitostech, přičemž vláda zpočátku zůstávala skoupá, pokud jde o důvody zpoždění.

Poté v březnu, během svého prvního vystoupení jako nově jmenovaný ministr zdravotnictví, pan Miñones odpověděl na vášnivé otázky týkající se zpoždění a uvedl, že „bohužel… informace jsou nedostatečné a nemůžeme doporučit jejich použití. Musíme jít ruku v ruce s vědeckými důkazy, abychom vyvážili přínos a riziko. Pokračujeme v práci na tom.“

Po této „regresi“ v postoji pan Miñones 10. května 2023 řekl, že slíbil, že do konce měsíce předloží zprávu, která bude regulovat užívání konopí ve španělském národním zdravotním systému (SNS).

“Ze strany tohoto ministerstva nejde o špatnou víru, ale spíše o přemíru horlivosti,” řekl ministr zdravotnictví Miñones.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa