USA: Studie NIDA za 11,6 milionu dolarů, která má prozkoumat účinky konopí na HIV

USA: Studie NIDA za 11,6 milionu dolarů, která má prozkoumat účinky konopí na HIV

Americkým výzkumníkům byl udělen grant ve výši 11,6 milionu dolarů od Národního institutu pro zneužívání drog (NIDA) na studium účinků konopí u lidí žijících s HIV.

Pětiletý grant od National Institute on Drug Abuse (NIDA) Národního institutu zdraví umožní výzkumníkům z Weill Cornell Medicine prozkoumat účinky, které může mít konopí na mozek lidí žijících s HIV.

Projekt je nejnovější součástí programu NIDA SCORCH , který se snaží prozkoumat, jak mohou látky modifikovat účinky HIV v mozku na úrovni jednotlivých buněk. 

„Zjištění z naší laboratoře a dalších ukazují, že zánět může ovlivnit kognitivní schopnosti u lidí žijících s HIV, a naším cílem je pochopit, zda konopí může zmírnit tyto účinky a jak to dělá na molekulární úrovni,“ řekla Dr Williams, odborná asistentka molekulární a komparativní patobiologie na Johns Hopkins University School Medicine, ve vedení výzkumu.

Informace, které tento projekt generuje, by podle vědců mohly z dlouhodobého hlediska pomoci v úsilí lépe předcházet a léčit kognitivní deficity související s HIV a poruchu užívání konopí. 

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa