Zena-in.cz: Oblékání do horkých letních dnů. Správně zvolený materiál vás ochladí a nebudete se tolik potit

Zena-in.cz: Oblékání do horkých letních dnů. Správně zvolený materiál vás ochladí a nebudete se tolik potit

Během léta, se kterým jsou spojené vysoké teploty, nejenže odhazujeme svršky, ale také hledáme co nejpříjemnější a neprodyšnější materiály, ve kterých se nebudeme tolik potit. Našli jsme několik materiálově i stylově skvělých kousků za vás.

Len
Lněné oblečení je jednou z nejlepších voleb, kterou můžete při vysokých teplotách udělat. Len je totiž velmi vzdušným matriálem, který snadno schne a má skvělé termoregulační vlastnosti. Ty z něj dělají poměrně univerzální látku. V létě dokáže ochladit a v zimě naopak zahřát. I když lněné oblečení máme více spojené právě s teplejším počasím. Oděvy ze lnu jsou většinou jednoduchého střihu, díky čemuž jde o kousky, které jen tak snadno nevyjdou z módy.

648b10246deadobrazek.png

Konopí
Velmi podobnými vlastnostmi jako len disponuje oblečení ušité z konopí. Vyznačuje se vysoce savým materiálem, který saje pot a pohlcuje pachy. Jeho termoregulační schopnosti zajišťují, že v létě chladí a v zimě naopak hřeje. Odpovídá také myšlence udržitelnosti.

648b10c2b2cb4obrazek.png

Viskóza
Viskóze se říká také umělé hedvábí. Jde o celulózové vlákno, které vyniká svou vzdušností, prodyšností, dále tím, že je příjemné na dotek a dobře odvádí vlhkost. Vyrábí se i bambusová viskóza. 

648b1234c5dd1obrazek.png

Lyocell
Další tkanina patří svou výrobou k polosyntetickým a jde o druh viskózy. Vlákno je sice čistě přírodní a zapracovává se pomocí syntetických látek. Na léto je opět velmi příjemná a prodyšná. Prodává se také pod obchodní značkou Tencel.

648b12de408e7obrazek.png

Bavlna
Osvědčeno klasikou je samozřejmě bavlna, která také dobře absorbuje vlhkost a je prodyšná. Při nákupu bavlněného oblečení si ovšem dejte pozor na množství polyesteru, který je často součástí. V malém množství nevadí, ale ve větším způsobí, že vám bude v oděvu naopak vedro.

648b143e6af91obrazek.png

Mušelín
V poslední době se do módy vrací léty prověřený materiál v podobě mušelínu, který oceníte hlavně v parném létě. Je tvořený dvěma tenkými vrstvami bavlny, které mu propůjčují vzdušnost, prodyšnost, hebkost, jemnost a také schopnost sát pot. Oblečení z mušelínu rychle schne, nemačká se a není potřeba ho žehlit. Při nošení vám navíc poskytne absolutní pohodlí. Není divu, že se z něj vyrábějí také například hnízdečka nebo zavinovačky pro miminka.

648b14e7b38e4obrazek.png

Bambus
Nejen ručníky, ponožky a spodní prádlo. Z bambusu se vyrábějí i šaty a další kusy oblečení. Skvěle saje, odvádí přebytečnou vlhkost, neztrácí tvar, je měkký a nemusí, ba dokonce se nesmí žehlit.

obrazek.png

Autor: Veronika Lichnovská

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa