Cbsnews.com: Legální Cannabis v Thajsku a asijské zákony?

Cbsnews.com: Legální Cannabis v Thajsku a asijské zákony?

Bangkok  – Japonský turista sáhne do pytlíku s konopím, který si právě koupil v centrálním bangkokském obchodě s marihuanou, vytahuje gram sušených květů, aby je namlel v malém černém mlýnku, než je úhledně sroluje do jointu.

Jen nepatrné rozlití pití na stole v kuřáckém salonku, kašel a následný hluboký nádech po kouření prozrazují skutečnost, že ještě před dvěma týdny marihuanu nikdy nezkusil.

Většina asijských zemí má přísné protidrogové zákony s přísnými tresty a loňská de facto legalizace marihuany v Thajsku přivedla do thajského regionu vlnu turistů, jako jsou turisti z Japonska, které zaujala návnada zakázaného listu.

“Byl jsem zvědavý, jak se budu cítit po kouření,” řekl 42letý turista, který promluvil pod podmínkou, že jeho jméno nebude použito, ze strachu, že by jeho experimentování v Bangkoku mohlo vést k právním problémům doma.

“Zajímalo by mě, proč to Japonsko zakazuje?” uvažoval. “Chtěl jsem to zkusit.”

V obchodě Dutch Passion v Bangkoku, Thajsko, 27. června 2023

I když stále více zemí po celém světě legalizuje marihuanu, Thajsko je na okraji Asie, kde v několika zemích stále platí trest smrti za některé trestné činy související s konopím. Singapur už letos popravil dva lidi za obchodování s marihuanou a jeho Ústřední úřad pro narkotika oznámil plány na náhodné testování lidí vracejících se z Thajska.

Japonsko nemá trest smrti za drogové trestné činy, ale varovalo, že jeho zákony o užívání konopí se mohou vztahovat na jeho státní příslušníky, i když jsou v zahraničí.

Čínská ambasáda v Thajsku varovala, že pokud budou v zahraničí čínští turisté konzumovat marihuanu a budou “chyceni po návratu do Číny, je to považováno za ekvivalent domácího užívání drog. V důsledku toho budete vystaveni odpovídajícím právním postihům.” Vydává podobná varování pro cesty do dalších zemí, kde je marihuana snadno dostupná, jako jsou Spojené státy, Kanada a Nizozemsko.

Při nedávném letu z čínského města Šanghaj byli cestující varováni, aby v Bangkoku věnovali pozornost logu konopného listu na obalu a „náhodou“ nepozřeli marihuanu, s oznámením, že v Thajsku „některé potraviny a nápoje mohou obsahovat konopí.”

Thajsko Marihuana
Zaměstnanec v Highland Café vybírá porci marihuany pro zákazníka v Bangkoku, Thajsko, 9. června 2022.

Čínské ani singapurské úřady neuvádějí, jak často testují občany vracející se ze zemí, kde byla marihuana dekriminalizována, a reagovaly na dotazy agentury AP pouhým zopakováním svých dříve oznámených zásad.

Není divu, že výdejny trávy v Bangkoku říkají, že zákazníci ze Singapuru a Číny patří k těm nejopatrnějším.

Mnoho z nich však zůstává neodstrašeno a thajský konopný průmysl rostl rychlostí blesku, přičemž výdejny trávy jsou nyní téměř stejně běžné jako všudypřítomné samoobsluhy v některých částech hlavního města. Do února bylo schváleno téměř 6 000 licencí pro podniky obchodující s konopím, včetně více než 1 600 firem v samotném Bangkoku.

Neexistují žádné vládní údaje o tom, kolik turistů přichází konkrétně kouřit marihuanu, ale Kueakarun Thongwilai, manažer obchodu s marihuanou v centru Bangkoku, odhaduje, že nejméně 70–80 % jeho zákazníků jsou cizinci, především z asijských zemí, jako je Japonsko, Malajsie, Čína a Filipíny a někteří z Evropy.

Většina obchodů s konopím, včetně jeho, nyní najímá pouze zaměstnance, kteří mluví anglicky, což je základní jazyk tohoto odvětví.

“Nepotřebujete mluvit perfektně anglicky, nicméně musíte komunikovat s cizinci,” řekl Thongwilai.

Přibližně polovina jeho zákazníků jsou první uživatelé trávy a většina z nich jsou Asiaté, řekl. Někteří chtějí vyzkoušet jedlé potraviny z konopí, nicméně Thongwilai řekl, že se je snaží nasměrovat ke spíše kouření.

“Jedlům trvá déle, než se projeví, a během této doby mohou lidé jíst více a více, což vede k nadměrnému zážitku pro začátečníky,” řekl.

Ne všichni jsou s touto drogou noví, řekl Thongwilai při vzpomínce na malajského zákazníka, který se s manželkou a dcerou odplížil od jídla v nedaleké restauraci. Muž řekl, že doma tajně kouřil marihuanu, ale slyšel, že thajský produkt je kvalitnější, a chtěl ho vyzkoušet.

“Koupil nejlevnější trávu v našem obchodě a zkusil to v obchoďáku, a pak se vrátil a koupil další,” vzpomínal Thongwilai.

Nedaleko obchodu Thongwilai v Dutch Passion, nově otevřené maloobchodní pobočce nizozemského distributora semen, který působí již více než tři desetiletí, je zhruba polovina zákazníků také prvními uživateli, řekl Theo Geene, nizozemský akcionář společnosti Theo Geene. podnikání.

Konopí je v nizozemských kavárnách dostupné od 70. let 20. století a Geene řekl, že své zkušenosti využil k tomu, aby vyškolil své zaměstnance, jak obsluhovat ty, kteří tuto drogu neznají.

“Pro začátečníky není dobré používat bong,” řekl. “Je toho na ně moc. Nechceme, aby tady někdo omdlel.”

Většina zákazníků odmítla mluvit o svých zkušenostech, přičemž japonský turista v obchodě Geene s tím jako jediný souhlasil – a to pouze pod podmínkou, že nebude použito jeho jméno.

Většina asijských zákazníků obchodu je podobně diskrétní a volí své nákupy kouřit spíše uvnitř než na ulicích, jako to dělá mnoho lidí ze Západu, což je běžné, ale porušení thajských předpisů, řekl Geene.

“Jsou opatrnější a bojí se,” řekl. “Nechtějí být vidět, když kouří trávu.”

Než se 42letý japonský turista vydal na cestu do Thajska, řekl, že provedl rozsáhlý průzkum online a zjistil, že celníci sice mohou náhodně kontrolovat tašky a zavazadla na pašování marihuany do Japonska, ale v souladu s vládou neprobíhají žádné testy. politika.

Od svého prvního potahu před dvěma týdny řekl, že kouří každý den, navštěvuje různé obchody, porovnává ceny a zkouší různé druhy.

Zaměstnanci výdejny ho naučili rozemlít květy a válet jointa a on se bavil zdokonalováním techniky.

“Cvičím to každý den,” řekl a podíval se dolů na joint, který válel, a dvakrát zopakoval slovo “cvičit”, než propukl v smích.

Zdroj: www.cbsnews.com

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa