Jihoafrická vláda pokročila ve vývoji politiky pro sektor konopí. Cílem reforem je uvolnit potenciál konopí v africké tradiční medicíně, farmaceutických a doplňkových lécích, požívání lidí a zvířat a mnoha průmyslových aplikacích, uvedlo předsednictví.
Stalo se tak poté, co mnoho afrických států, které léta stíhaly občany za trestné činy související s konopím, nyní propaguje legální produkci konopí. Za posledních pět let přijalo 10 zemí zákony k legalizaci výroby pro lékařské a vědecké účely. Patří mezi ně Lesotho, Zimbabwe, Jižní Afrika, Uganda, Malawi, Zambie, Ghana, eSwatini, Rwanda a Maroko.
Podle The Conversation však stále existují politické a praktické obavy, které vyžadují pozornost, pokud mají mít reformy konopného sektoru pozitivní dopad na ekonomiku a živobytí občanů. Patří mezi ně potřeba zajistit účast běžných výrobců v legálním sektoru konopí. Je to proto, že se zdá, že vznikající regulační rámce upřednostňují korporátní podniky před drobnými zemědělci.
Omezený rozsah legální produkce, vysoké licenční poplatky a náklady na založení podniku a další podmínky pravděpodobně omezí účast mnoha drobných pěstitelů, kteří nemají prostředky na zakládání legálních podniků s konopím.
První legální konopná lékárna v Jižní Africe
Zdroj: cannabisbusinessafrica.com/
Leave a Comment
Your email address will not be published. Required fields are marked with *