Německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach říká, že je optimistický, že legalizaci marihuany schválí Bundestag v únoru a stane se zákonem v dubnu . Jeho komentáře přicházejí krátce poté, co legalizační opatření napadli různí členové vládní koalice.
Co se stalo: „Nadále předpokládám, že zákon o konopí bude schválen Bundestagem v týdnu mezi 19. a 23. únorem a vstoupí v platnost od 1. dubna,“ řekl Lauterbach nedělnímu vydání Die Welt a dodal, že legislativa se pohybuje dál.
Ne všichni jsou však na palubě. Minulý týden to řekl mluvčí Sociálnědemokratické strany (SPD) pro vymáhání práva . „Samozřejmě se vedou jednání o konopném zákonu. Stále doufám, že povedou k poznání, že tento zákon nesmí být za žádných okolností schválen,“ řekl Sebastian Fiedler .
Feidler dodal, že není jediným politikem proti plánu legalizovat rekreační marihuanu. „Znám velké množství kolegů v mém parlamentním klubu, kteří sdílejí tento názor.“
Němečtí ministři vnitra nedávno zveřejnili zprávu s obavami spojenými s technickou implementací zákona. Ministři argumentovali, že opatření nedostatečně zohledňuje předpokládané dopady legalizace konopí na vymáhání práva, regulační orgány a veřejnou bezpečnost. Hlavním problémem, na který poukazují, je potenciální zátěž pro vymáhání práva v podobě nejasných předpisů, včetně vyšších nákladů a dodatečných policejních úkolů.
Lauterbach reagoval na tyto a další obavy. „Nechceme, aby se konopí kouřilo před školami nebo mateřskými školkami, a proto jsme definovali vzdálenost 100 metrů jako zónu zákazu. Považuji to za rozumné rozhodnutí,“ řekl deníku.
Dodal, že neautorizované a netestované produkty ohrožují spotřebitele a že je potřeba zakročit proti nelegálnímu trhu. „Řízená distribuce konopí je ten správný způsob, jak toho dosáhnout, v kombinaci se zvláštní ochranou pro děti a dospívající.“
Proč na tom záleží: Změna zákona by byla přínosem jak pro dospělé spotřebitele, tak pro pacienty s lékařskou marihuanou. Pokud se zákon o konopí stane zákonem 1. dubna, konopí již nebude v Německu považováno za narkotikum. Zvýšil by se počet pacientů s léčebnou marihuanou, protože ji lze předepisovat jako běžnou medikaci.
Niklas Kouparanis , spoluzakladatel a generální ředitel holdingové společnosti Bloomwell Group se sídlem ve Frankfurtu, nedávno hovořil s Benzingou o obrovském potenciálu lékařské marihuany v zemi. „V naší zemi s 83 miliony obyvatel, která má v současné době 200 000 až 300 000 lékařských pacientů, se počet pacientů s léčebným konopím znásobí sedm až desetkrát na miliony.“
Dodal, že legalizace by nejen snížila náklady na léčebnou marihuanu, ale umožnila by pacientům používat pouze recepty.
Co bude dál: Nyní je na Bundestagu, aby rozhodl.
Leave a Comment
Your email address will not be published. Required fields are marked with *