Modernizace zastaralých konopných politik v zemi přináší četné výhody, a to nejen lidem přímo zapojeným do konopného průmyslu. Z ekonomického dopadu modernizace politiky mají prospěch všichni členové společnosti. Níže je uvedeno pět příkladů toho, jak by Slovinsku prospěla modernizace jeho politik týkajících se konopí tak, aby umožnila regulovaný obchod s konopím zahrnujícím údaje z již zavedených legálních trhů.
Vytváření pracovních míst
Jednou z nejvýznamnějších ekonomických výhod povolení obchodu s konopím je vytváření pracovních míst. Vznikající právní průmysl se skládá z několika sektorů, z nichž každý má své vlastní potřeby pracovní síly a do určité míry vyžaduje téměř každý typ zaměstnání, který si lze představit. Kromě toho, kromě venkovních pěstebních operací, které se spoléhají výhradně na slunce, mohou být průmyslová zařízení umístěna kdekoli ve Slovinsku za účelem výzkumu a vývoje produktů, což přináší pracovní místa do oblastí, které je mohou potřebovat více než jiné.
Vznikající právní průmysl již vytvořil více než 428 000 pracovních míst ve Spojených státech, kde je v některých státech povolen regulovaný obchod. Reforma pro dospělé byla poprvé provedena v Kanadě v roce 2018 a analýza provedená společností Deloitte zjistila, že kanadský právní průmysl vytvořil ke zveřejnění své zprávy z února 2022 více než 150 000 pracovních míst .
Posílení místních ekonomik
Celková ekonomická podpora kanadského legalizovaného průmyslu je značná. Deloitte odhaduje, že legální konopný průmysl v Kanadě přispěl k národnímu HDP v období od října 2018 do února 2022 více než 43,5 miliardami USD. Konopné společnosti přímo investovaly do kanadské ekonomiky více než 4,4 miliardy USD, přičemž zbývající podpora HDP pocházela z „nepřímých“ ekonomických příspěvky a „indukované“ příspěvky.
Veřejné příjmy
Podle Úřadu pro sčítání lidu Spojených států mezi červencem 2021 a koncem roku 2022 vlády legálních států USA obdržely více než 5,7 miliardy dolarů ve veřejných příjmech z rozvíjejícího se odvětví prostřednictvím daní a poplatků. Ve fiskálních letech 2021-22 v Kanadě národní a místní vlády vybraly více než 1,12 miliardy dolarů .
Veřejné příjmy generované regulovaným průmyslem jsou přínosem pro všechny členy slovinské společnosti a poskytují tvůrcům politik a vládním úředníkům dodatečné příjmy, které mohou použít na věci, jako jsou školy, sociální služby a veřejná infrastruktura.
Posílení stávajících průmyslových odvětví
Slovinsko je již zavedeno jako mezinárodní centrum vědy a techniky a poptávka po výzkumu a vývoji produktů na bázi konopí je již značná a každým rokem roste. Slovinsko již disponuje znalostmi, zařízeními a lidským kapitálem, aby získalo významnou stopu v odvětví vědy a technologie konopí. Okno příležitosti k získání smysluplného podílu na trhu v odvětvích však nebude otevřené navždy a zpoždění v modernizaci politiky ovlivní potenciál stávajících průmyslových odvětví.
Úspory z ukončení vymáhání prohibice
I když není přesně známo, kolik Slovinsko vynakládá na prosazování prohibice konopí, je pravděpodobné, že jde o značnou částku. Když Slovinsko zmodernizuje své politiky, aby povolilo legální obchod a zdrželo se vynucování prohibice vůči spotřebitelům a pacientům, okamžitě ušetří vše, co je v současné době vynaloženo na prosazování konopí. V Německu, kde zákonodárci pracují na modernizaci národních politik týkajících se konopí, stojí prohibice konopí národ 1,3 miliardy eur ročně podle analýzy Institutu pro hospodářskou soutěž (DICE) na Univerzitě Heinricha Heineho v Düsseldorfu.
Leave a Comment
Your email address will not be published. Required fields are marked with *