Druhé „Mezinárodní fórum pro udržitelnou regulaci konopí“ (IFSCR) se konalo včera, 21. listopadu, na zámku Lübbenau, Brandenburg, Německo. Delegace ze zemí jako Kanada, Kolumbie, Malta, Mexiko, Nizozemsko, Švýcarsko, Česká republika a Spojené státy se zúčastnily a mohly prezentovat nejnovější vývoj ve svých příslušných národních politikách týkajících se konopí.
Z těchto zemí již legalizaci konopí přijaly Kanada a Malta. V Mexiku zákonodárci pracovali na ukončení prohibice několik let poté, co tamní nejvyšší soud rozhodl, že politika je protiústavní. Návrh zákona o legalizaci konopí postupuje vpřed také v Kolumbii. Česká republika se rozhodla následovat Německo a legalizovat jej, zatímco Švýcarsko experimentuje s legalizací v několika městech.
Důraz byl kladen na podmínky globální konopné politiky a nové iniciativy na ochranu lidských práv, alternativy pěstování drog a ochranu zdraví.
Německo přehodnocuje svou konopnou politiku
Patronem fóra byl Burkhard Blienert, zástupce německé vlády pro drogovou závislost a drogovou problematiku.
Také odpovědný za projekt legalizace konopí v Německu hovořil o pokroku země: „Staré odpovědi z hlediska konopné politiky již nestačí. Stejně jako v mnoha jiných zemích i v Německu stále více lidí užívá konopí navzdory zákazům a tento nelegální produkt způsobuje stále většímu počtu lidí vážné zdravotní problémy. Místo neúčinných zákazů Německo do budoucna sází na důslednou regulaci, prevenci, ochranu mládeže a zdraví. »
Zdůraznil také význam mezinárodní výměny: „Stejně jako my se mnoho dalších zemí vydává novými cestami, pokud jde o politiku týkající se konopí. Je důležité, abychom se jeden od druhého učili a otevřeně diskutovali o tom, co funguje a kde se potýkáme. Dále bychom na mezinárodní úrovni měli usilovat o spravedlivé, udržitelné a na zdraví orientované podmínky a úzce spolupracovat. Všechno spolu nakonec souvisí: To, co se děje v naší drogové politice, ovlivňuje situaci v zemích, kde se konopí pěstuje a přepravuje, a naopak. »
Regulace konopí v srdci Evropské unie
Před hlavním fórem, které vedl zástupce pro otázky závislostí a drog, se sešli zástupci několika zemí EU, které již podnikly kroky k regulaci konopí.
Bezprostředně poté se uskuteční osmé Braniborské fórum o drogové a rozvojové politice za účasti více než 20 vlád. IFSCR a Braniborské fórum jsou organizovány společně s podporou Spolkového ministerstva pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.
Norská a nizozemská vláda, stejně jako přední nevládní organizace, rovněž podporují Braniborské fórum, mezinárodně uznávanou akci.
Leave a Comment
Your email address will not be published. Required fields are marked with *