CTK: Singapur popravil muže za prodej marihuany. Na výzvu OSN o zrušení trestu smrti nereagoval

CTK: Singapur popravil muže za prodej marihuany. Na výzvu OSN o zrušení trestu smrti nereagoval

Singapur ve středu vykonal trest smrti oběšením u muže, který byl odsouzen za pašování jednoho kilogramu konopí. Informovala o tom agentura AFP. Úřady k popravě přikročily navzdory výzvám ze zahraničí, aby popravu zvážily a zrušily trest smrti.

„Šestačtyřicetiletý Singapurec Tangaraju Suppiah ve středu dostal svůj trest ve věznici Changi,“ řekl AFP mluvčí singapurské vězeňské správy.

Suppiah byl popraven přes výzvu Úřadu Vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) singapurským úřadům, aby chystané oběšení odsouzence „naléhavě zvážily“.

Suppiah byl odsouzen za to, že v roce 2013 podílel na pašování zásilky marihuany z Malajsie do Singapuru.

Policie ho zadržela jako osobu, která podle ní dodávku koordinovala, kurýři s ním údajně komunikovali přes telefon. Suppiah tvrdil, že je nevinný, a stejně mluvili i jeho příbuzní, kteří adresovali singapurské prezidentce Halimah Yacobové žádost o milost.

„Máme pochybnosti o řádném postupu a respektu k zárukám spravedlivého procesu,“ řekla v úterý v Ženevě mluvčí OHCHR, která Singapur vyzvala, aby popravu odložil.

Singapur má velmi přísné protidrogové zákony a trest smrti hrozí i v případě pašování relativně malého množství narkotik. Loni v Singapuru za pašování popravili mentálně postiženého Malajsijce, což vzbudilo mezinárodní kritiku.

Tangaraju Suppiah

Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa