CTK: Zelenskyj vyzval k legalizaci konopí, Ukrajincům podle něj pomůže od stresu

CTK: Zelenskyj vyzval k legalizaci konopí, Ukrajincům podle něj pomůže od stresu

Kyjev – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v parlamentu vyzval k legalizaci marihuany k léčebným účelům. Informoval o tom list Ukrajinska pravda. Konopí podle prezidenta může pomoci Ukrajincům vypořádat se s psychickými i fyzickými následky už více než rok trvající války.

„Na Ukrajině musí být využity všechny nejlepší postupy a řešení z celého světa, bez ohledu na to, jak jsou obtížné nebo neobvyklé, aby nikdo z Ukrajinců nemusel snášet bolesti, stres a trauma z války,“ řekl Zelenskyj. „Zejména musíme konečně legalizovat léky na bázi konopí pro všechny, kteří je potřebují, s příslušným vědeckým výzkumem a kontrolovanou ukrajinskou výrobou,“ dodal prezident.

Pěstování konopí je na Ukrajině nezákonné. Zelenskyj, který do funkce nastoupil v roce 2019, už před třemi lety inicioval celostátní průzkum, při kterém se v rámci parlamentních voleb voličů ptal, zda podporují legalizaci konopí pro léčebné účely. Ano tehdy zaškrtlo 64,88 procent účastníků, 29,53 procent bylo proti.

Ukrajina od loňského února čelí invazi ruské armády. Bojuje se nejen na stovky kilometrů dlouhé frontě táhnoucí se od severovýchodu až na jih k Dněpru, ale Rusko pravidelně útočí a ostřeluje i ukrajinská města. O hrůzách páchaných ruskými vojáky se hovořilo i v souvislosti se stažením ruských vojsk ze severu Ukrajiny po neúspěšné ofenzivě na Kyjev. Svědectví místních, ukrajinské úřady, neziskové organizace i média hovořily o vraždách, mučení či znásilňování. V důsledku konfliktu zemřely tisíce ukrajinských civilistů a nejspíše desítky tisíc ukrajinských vojáků – Ukrajina své ztráty na bojišti neuvádí. Miliony lidí musely opustit své domovy a prchly do jiných částí země či do zahraničí.

Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa