Kurzy.cz: Tilray roste o 13 % kvůli legalizaci konopí v Německu a komentářům z USA

Kurzy.cz:  Tilray roste o 13 % kvůli legalizaci konopí v Německu a komentářům z USA

Akcie společností spojených s trhem s lékařskou marihuanou dnes zaznamenávají euforické ziskyAkcie společností Tilray (TLRY.US), Canopy Growth (CGC.US), Aurora Cannabis (ACB.US) a Cronos (CRON.US). Začátkem tohoto týdne se viceprezidentka Kamala Harris optimisticky vyjádřila o dosavadním úsilí americké administrativy o snížení federálních regulací. Pozitivní zprávy přišly také z Německa, které hodlá uvolnit regulace a zajistit legalizaci konopí.

1) Kamala Harrisová prohlásila, že nastal čas, aby USA „legalizovaly marihuanu“. To představuje jen zlomek širšího pozadí, protože klíčové zprávy pro trh přišly z Německa. Očekává se, že prvním krokem v tomto směru bude vyškrtnutí konopí ze statusu „omamné látky“ na méně nebezpečnou látku, jak doporučuje americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních věcí2023.

2) Společnost Canopy Growth se dnes obchoduje s téměř 50% nárůstem a tento týden má poměrně nabitý kalendář, včetně vyhlídky na vytvoření holdingu Canopy USA, jehož prostřednictvím by mohla dosáhnout rychlé legalizace marihuany v Americe.

3) Zdroj Marijuana Moment upozornil, že Německo přijalo zákon, který pravděpodobně plně legalizuje marihuanu, poté, co němečtí zákonodárci dnes odmítli učinit právní krok, který by tento proces o šest měsíců odložil.

4) V důsledku toho se marihuana stane v Německu legální 1. dubna – legalizuje se držení marihuany, její domácí pěstování a distribuce členům „společenských klubů“. Zprávy potvrdil německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach. Další fáze legalizace nastane, až Německo schválí legislativu, která standardizuje komerční výrobu a maloobchodní prodej.

5) Společnost Canopy Growth generuje 12 % svých příjmů právě z Německa a z těchto změn bude pravděpodobně těžit. Největší americká společnost na trhu s konopím Tilray generuje přibližně 45 % svých ročních příjmů (285 milionů dolarů) z Evropy, Blízkého východu a Afriky (včetně Německa). Společnost Cronos z toho naopak bude těžit méně, protože podle údajů společnosti S&P Global Market Intelligence pochází přibližně 99 % jejích příjmů pouze ze dvou zemí: Kanady a Izraele.


Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa