Po rozhovoru s několika aktivními investory do začínajících podnikatelských konopných projektů se server Techcrunch.com dozvěděl, že regulační a funkční prostředí v různých zemí v Evropě je stejně roztříštěné jako v zemích USA. .
Věci se však zatím hýbou hlavně na právní straně trhu – zdá se, že lékařské konopí stále nese většinu hybnosti a zrychluje. Podle společnosti Prohibition Partners se v Evropě v roce 2022 prodá nelicencované léčebné konopí v hodnotě přibližně 354 milionů EUR a očekává se, že toto číslo do roku 2026 vzroste na přibližně 2,3 miliardy EUR. Nezákonné výdaje za konopí v EU činní každý rok 9 miliard EUR.
Dle hlavních investorů bude fúze a akvizice bude směr v popředí zájmu všech legálních provozovatelů konopí. Rozdíl v Evropě, oproti USA je v tom, že pro společnosti, které přímo neprodukují konopí existuje příležitost potenciálně získat zdroje a pokusit se vstoupit na trh prostřednictvím spotřebitelského konopného baleného zboží nebo jako možnost vytváření farmaceutických produktů,“ řekl Todd Harrison, zakládající partner. ve společnosti CB1 Capital Management.
Pro výrobce a provozovatele je povzbudivá také skutečnost, že léčebné konopí není na federální úrovni v celé EU zakázáno, což společnostem umožňuje legálně prodávat své produkty přes hranice.
„To znamená, že můžete produkovat konopí například v Portugalsku a prodávat do kterékoli země EU, pokud tedy máte vývozní/dovozní licenci. Přeshraniční obchod v Evropě je tedy relativně proměnlivý, což znamená, že společnosti mohou profitovat relativně rychle, pokud vědí, co dělají,“ řekl David Bonnier, zakládající partner společnosti Enexis AB.
Leave a Comment
Your email address will not be published. Required fields are marked with *