Businessinfo.cz: Budoucnost léčivého konopí v JAR

Businessinfo.cz: Budoucnost léčivého konopí v JAR

V Jihoafrické republice se výrazně investuje do produktů s léčivým konopí. V Kapském Městě byl otevřen konopný klub.

Konopný průmysl v Jihoafrické republice od roku 2018 rychle roste. Ústavní soud tehdy povolil domácí a osobní užívání konopí. Ovšem není legální konopí k těmto účelům prodávat.

Investiční společnost Labat Africa plánuje více zamířit své aktivity směrem ke zdravotnímu užívání CBD. Labat Africa vlastní maloobchodní značku CannAfrica a nově také koupila miamskou Echo Life. V obou případech se jedná o prodej produktů obsahujících léčebné konopí. Druhá zmíněná značka vlastní exkluzivní práva na distribuci amerického konopí Ace & Axle a dalších produktů. 

Skupina oznámila, že získala finanční injekci ve výši 300 milionů randů výměnou za své akcie s alokací během tří let. Labat je nejsilnější hráčem v oblasti konopné ekonomiky a lídrem na jihoafrickém trhu. CannAfrica patří mezi nejluxusnější značku nabízející konopné produkty, a to v kamenných obchodech i na internetu.

Skupina Labat vstoupila do maloobchodu s konopím v době pandemie v říjnu 2020, což se ukázalo jako dobrý tah, neboť produkty s CBD začaly být v zemi více populární. Svoje produkty chce začít prodávat i v Evropě a Americe.

A právě vyšší popularita a konec zákazu užívání konopí umožňuje všelijakému druhu podnikání s touto komoditou. Lidé pronajímají svoje pozemky zahraničním společnostem, které v místní podnebí dobře pěstují rostliny ve foliovnících na velkých plochách. V Kapském Městě dokonce vznikl první klub sdružující fanoušky této rostliny. V JAR se o marihuaně mluví také jako o dagga (čti dacha).

Klub Cannabister nabízí svým členům 60 různých konopných produktů, ale lidé si produkty nekupují, pouze mezi sebou směňují. Měsíční členství vyjde na 150 korun a členů je v současnosti ke dvěma stům. V klubu se nesmí konzumovat alkohol ani kouřit cigarety. Inspiraci její zakladatel hledal v podobných nizozemských klubech.

Odhaduje se, že konopný byznys má hodnotu kolem 28 milard randů a mohl by pomoct vytvořit až 25 tisíc pracovních míst. JAR má potenciál stát se klíčovým hráčem v tomto odvětví.

Zdroj: businesstech.co.za, businessinsider.co.za
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kancleláře CzechTrade Jihoafrická republika.
Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa