Warengo.com: Je příliš pozdě investovat do této růstové konopné akcie?

Warengo.com: Je příliš pozdě investovat do této růstové konopné akcie?
Konopný průmysl během pandemie zaznamenal nárůst objemu prodeje, jelikož několik amerických států legalizovalo produkci konopí. V jednu chvíli se pozornost investorů zaměřila na větší výrobce marihuany. O jakou konopnou akcii se jedná?

Stejně jako v případě jakéhokoli rozvíjejícího odvětví, se americký konopný průmysl potýká s překážkami, způsobené legalizačními prodlevami na federální úrovni. Nelze však popřít příležitosti, které tento průmysl čekají.  

Zatímco velká pozornost je zaměřena na velké hráče, mnoho menších podniků se často dostávají na vedlejší kolej. Například společnost Planet 13 Holdings se sídlem v Nevadě, vertikálně integrovaný výrobce konopí, má sice menší tržní kapitalizaci, ale jedná se o seriózního hráče.   

Zejména její marketingová strategie upoutala pozornost řadu investorů. Pojďme se společně podívat na to, proč by Planet 13 Holdings měla v budoucnu růst, a zda je to opravdu solidní dlouhodobá investice.  

Marketingová strategie “SuperStore” 

Planet 13 možná není podnikem, který generuje vysoké zisky, ale její tzv. SuperStore strategie funguje skvěle. Na rozdíl od ostatních provozovatelů nevlastní distribuční obchody, ale provozuje a vlastní obrovské výdejny, které zákazníkům poskytují jedinečný nákupní zážitek.  

Jeho výdejna v Las Vegas je největším prodejním prostorem konopí, kde prodává širokou škálu značkových produktů, včetně vaporizérů a výtažků z konopí. Prozatím Planet 13 dosahuje tržní kapitalizace v hodnotě 480 milionů dolarů, a to jen v Nevadě a Kalifornii, ale pomalu rozšiřuje svou působnost v dalších amerických regionech.  

V posledním třetím kvartálu se tržby zvýšily o 45 % ročně na 33 milionů dolarů, s upraveným ziskem před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací (EBITDA) ve výši 3,5 milionů dolarů. Vedení společnosti oznámilo, že růst tržeb lze jednoznačně připsat jeho výdejně v Las Vegas.  

Pomalý přesun ke stálému růstu  

Planet 13 si sám řídí veškeré aktivity od pěstování k výrobě, až po samotný prodej svých produktů. Nicméně restriktivní opatření proti covidu omezovaly její maximální výkonnost. V současné době omezení postupně ustupují, a Planet 13 očekává letos další příležitosti k expanzi.  

Management během zveřejňování výsledků za třetí kvartál uvedl, že plánuje otevřít další “SuperStore” v Chicagu, kde získali licenci na prodej konopí. Stát Illinois zažívá v poslední době dramatický nárůst prodeje konopí, a to od té doby, co v roce 2020 legalizoval konopí pro rekreační účely.  

Společnost Planet 13 rovněž získala licenci na Floridě, kde též zvažuje otevřít svojí obrovskou výdejnu. Konopí pro lékařské účely je na Floridě legální, ale rekreační užívání marihuany je stále zakázáno. Bude zajímavé sledovat, jak budou zákazníci reagovat na výdejny a produkty od Planet 13, jelikož na Floridě má v konopném sektoru dominantní postavení firma Truelieve Cannabis, a to se svými 112 výdejnami.   

Trulieve je také mnohem silnější společností s celkovými ročními příjmy ve výši téměř 1 miliardu dolarů. Aby Planet 13 posílila svou působnost v Kalifornii, zvažuje získat pod svými křídly dalšího producenta konopí Next Green Wave Holdings. Hodnota transakce byla vyčíslena na 91 milionů kanadských dolarů.  

Skvělý doplněk do investičního portfolia  

Akcie Planet 13 za poslední tři roky posílily o 51 %, oproti negativnímu 75 % výnosu populárního ETF fondu Horizons Marijuana Life Sciences. Jak se konopný průmysl rozšiřuje, odborníci se domnívají, že by růst tohoto sektoru mohl do roku 2025 zdvojnásobit, což bude mít značný vliv i na akcie společnosti Planet 13.  

Rozhodně ještě není pozdě na to, abyste zahrnuli akcii Planet 13 do vašeho osobního portfolia. Dle odhadů analytiků se v následujících 12 měsících posílí jeho akcie až o 149 %.  

Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa