Wn24.cz: V kanadském Québecu si neočkovaní nebudou smět koupit alkohol ani marihuanu

Wn24.cz: V kanadském Québecu si neočkovaní nebudou smět koupit alkohol ani marihuanu

V největší kanadské provincii Québec se budou lidé muset prokázat očkovacím pasem i v obchodech s alkoholem a s konopím. Informují o tom místní média.

Zákazníci, kteří si kupují alkohol u Société des alcools du Québec (SAQ) a konopí u Société québécoise du cannabis (SQDC), budou možná brzy požádáni, aby předložili svůj covid pas. SAQ a SQDC jsou státem zřízení monopolní prodejci, jen u nich je možné si toto zboží koupit.

Podle zprávy deníku Journal de Montréal se québecký premiér François Legault už brzy chystá oznámit nová opatření. Ta v podstatě zakazují, aby se neočkovaným lidem podával alkohol a konopí v provincií spravovaných prodejnách.

Deník s odvoláním na vládní zdroje uvádí, že přístup do SAQ a SQDC bude umožněn pouze očkovaným Quebecanům. Vláda má opatření oznámit ještě tento týden.

Novinka vzbudila rozruch na sociálních sítích. „Drogové dealery tohle určitě potěší,“ napsal například jeden uživatel.

Zpráva nesdělila žádné podrobnosti o logistice, o tom, kdy by iniciativa mohla být zavedena. Stejně tak není jasné, jak a kde se budou očkovací pasy skenovat.

Pro zaměstnance to neplatí

Zatímco zákazníci budou muset předložit doklad o očkování, zaměstnanců SAQ a SQDC se nařízení netýká. Tato povinnost nemá platit ani pro ty, kteří se o práci v monopolech hodlají teprve ucházet.

V celém Québecu jsou v současné době očkovací pasy vyžadovány pro vstup do restaurací a barů. Stejně tak do tělocvičen, kasin, na sportovní akce a do modliteben. Všechny tyto služby jsou však v důsledku aktuálních opatření v Québecu stejně uzavřeny.

V posledním týdnu je v Québecu každý den hlášeno víc než 15 tisíc nových případů koronaviru. Osmimilionová provincie je na rekordních číslech od samého začátku pandemie: loni v lednu zaznamenala maximálně kolem dvou tisíc denně.

Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa