Příznivé účinky vaporizace na zdravý

Příznivé účinky vaporizace na zdravý

Vaporizace, tedy vdechování účinných látek z bylin prostřednictvím vaporizéru, speciálního přístroje, který dokáže rostlinu zahřát na takovou míru, aby se z ní uvolňovalo maximální množství účinných látek bez škodlivých účinků hoření, má řadu nepopiratelných výhod:

1) účinné látky jsou uvolňovány ve zcela čisté formě, bez nežádoucích přísad (dehtu, karcinogenů, oxidu uhelnatého a dalších),

2) pára není horká – je ochlazována na příjemnou teplotu, čímž nedochází k dráždění dýchacích trubic a plic,

3) účinné látky jsou vaporizací uvolňovány v daleko vyšší koncentraci, než je tomu v případě kouření, nebo konzumace (konzumací jsou účinné látky navíc ničeny v průběhu trávení),

4) působení účinných látek je při vaporizaci rychlejší.

Vaporizace pak má vedle těchto výhod ještě další přínos – zcela stěžejní: má příznivé účinky na zdraví. Aby byla vaporizace pro daného jedince přínosná, je samozřejmě nutné dodržet určitá pravidla pro nastavení přístroje a především správně zvolit zahřívanou bylinu – každá má jiné účinky a je více či méně vhodná pro konkrétní zdravotní stav.

Pokud je vaporizace aplikována správně, pomáhá při širokém spektru zdravotních problémů – má příznivé účinky při dýchacích problémech, střevních a trávicích obtížích, zmírňování nejrůznějších typů bolestí (včetně menstruačních), uvolňuje psychicky i fyzicky, pomáhá při zvládání stresu, napětí a únavy, uklidňuje podrážděný nervový systém, dokáže podpořit systém imunitní, pomáhá při regeneraci, odpočinku a relaxaci, harmonizuje vnitřní orgány (např. játra), má protizánětlivé účinky a může příznivě působit i na pleť.
Aby byla vaporizace pro daného člověka maximálně příznivá, je nutné věnovat pečlivou pozornost výběru rostlin – např. aloe vera je velmi vhodná pro člověka se zažívacími problémy, těhotné a kojící ženy by se jí však měly vyhnout. V případě pochyb o volbě konkrétní rostliny je tedy vždy lepší se poradit s lékařem.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa