Novinky.cz: Harrisová slíbila dekriminalizaci marihuany. Akcie vystřelily

Novinky.cz: Harrisová slíbila dekriminalizaci marihuany. Akcie vystřelily

Akcie největších amerických producentů konopí vzrostly o devatenáct procent poté, co demokratická kandidátka Kamala Harrisová slíbila, že dekriminalizuje užívání marihuany. Uvedla to během viceprezidentské debaty.

„Dekriminalizujeme užívání marihuany a vymažeme trestní záznamy těm, kdo kvůli tomu byli ve vězení,” řekla senátorka Harrisová. Na tato slova okamžitě zareagoval trh s akciemi.

Všem velkým firmám produkující konopí akcie okamžitě vzrostly. Většina společností zaznamenala růst mezi deseti až třinácti procenty, akcie kanadské firmy Tilray dokonce rostly až o devatenáct procent.

Užívání marihuany je v současnosti povoleno v jedenácti amerických státech. Ve třiatřiceti státech pak konopí mohou lidé využít pro zdravotní účely. Banky a další tradiční finanční instituce s odvětvím ale zatím odmítají spolupracovat, protože je marihuana na federální úrovni ilegální.

Harrisová a marihuana

Vztah senátorky Harrisové s tímto tématem je komplikovaný. V současnosti dekriminalizaci marihuany silně podporuje a je i předkladatelkou tohoto zákona v Kongresu.

Kritici ovšem připomínají její působení v roli prokurátorky v San Francisku, kde bylo pod jejím vedením žalováno přes 1900 případů souvisejících s užitím marihuany. To bylo mnohem více než za jejího předchůdce.

Daniel DrakePrávo

Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa