Parlamentnilisty.cz: Kromě aktuálních krizí je tu také řada dlouhodobých problémů, které občany trápí

Parlamentnilisty.cz: Kromě aktuálních krizí je tu také řada dlouhodobých problémů, které občany trápí

Uplynulo sto dnů od jmenování nové vlády včetně historicky prvních tří pirátských ministrů. Prioritou bylo nejen řešení souběhu několika krizi – covidové, energetické, bezpečností a migrační, ale také naplňování dlouhodobých slibů voličům. 

„Piráti spolu s partnery předložili protikorupční návrhy včetně novely zákona o střetu zájmů. Pracujeme na lepší dostupnosti bydlení i férovější úpravě Airbnb. Povedlo se zajistit financování dětských skupin, spustit ePetice, pokročit v otázce léčebného konopí, stopky na biopaliva a EET či v ochraně nezávislosti veřejnoprávních médií. Řešíme také posílení ochrany uživatelů internetu, odbourání byrokracie a spolupracujeme na spuštění digitálních projektů, které pomohou jak válečným uprchlíkům, tak usnadní život našim občanům. Připravujeme rovněž tzv. Magnitského zákon na lepší ochranu lidských práv ve světě a mnoho dalšího,“ uvedl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj za Piráty Ivan Bartoš.

“Kromě aktuálních krizí je tu také řada dlouhodobých problémů, které naše občany trápí, a které jsme jim za Piráty slíbili řešit. Na Ministerstvu pro místní rozvoj jednáme s Evropskou komisí, aby Česko nepřišlo o miliardy z EU kvůli čachrům Andreje Babiše a aby se podobné kauzy už nikdy neopakovaly. Dokončujeme také věcnou novelu stavebního zákona, aby mohli lidé konečně stavět snadno, rychle a bez ubíjející byrokracie. Připravujeme rovněž dotační program pro samosprávy, který dopomůže k bydlení nejen válečným uprchlíkům, ale v budoucnu i našim občanům. Prosadili jsme, aby u nás vzrostly počty moderních nízkoemisních vozidel ve veřejné službě a dopravě. V procesu je také legislativa pro férovější nastavení Airbnb či zadávání veřejných zakázek, zákon o cestovním ruchu, řešíme širší pomoc obcím zasaženým tornádem a mnoho dalšího,“ doplnil Bartoš, který jako vicepremiér pro digitalizaci spolupracuje rovněž na rozjetí online projektů, jež lidem usnadní život a státu ušetří miliardy.”

Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa