Nové Mexiko zahájilo v pátek legální prodej marihuany!

Nové Mexiko zahájilo v pátek legální prodej marihuany!

Od 1.4.2022 mohou obyvatelé Nového Mexika oslavovat spuštění nového naprosto legálního prodeje marihuany pro rekreační účely. Od pátku si v Novém Mexiku může kdokoli ve věku 21 a více let koupit až 2 unce (57 gramů) marihuany, nebo srovnatelného množství tekutých koncentrátů a jedlých pochutin. Nové Mexiko je mezi 18 státy, které legalizovaly marihuanu pro

Od 1.4.2022 mohou obyvatelé Nového Mexika oslavovat spuštění nového naprosto legálního prodeje marihuany pro rekreační účely. Od pátku si v Novém Mexiku může kdokoli ve věku 21 a více let koupit až 2 unce (57 gramů) marihuany, nebo srovnatelného množství tekutých koncentrátů a jedlých pochutin.

Nové Mexiko je mezi 18 státy, které legalizovaly marihuanu pro rekreační použití, a to i za účelem zvýšení turistiky a exportu produktů např. pro sousední konzervativní Texas, kde snahy o legalizaci udělaly jen malý pokrok.

Podporující zákonodárci doufají, že široká legalizace marihuany potlačí černé trhy, podpoří zaměstnanost a poskytne stabilní nové zdroje vládních příjmů.

Stát také plánuje poskytnout 5 milionů dolarů ve formě nízkoúročených půjček malým podnikům a firmám obchodujícím s konopím.

Změny vstoupili v platnost 15 let poté, co stát poprvé začal nabízet marihuanu pro léčebné účely, pro pomoc při utrpení nemocí jako např. rakovina.

Manažer výdejny marihuany LeRoy Roybal, vpravo, Benjamin Oliver v obchodě Minerva Canna v Santa Fe, Nové Mexiko.
1 comment
Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa