Burzovnisvet.cz: Akcie společnosti Tilray: Zvyšující se ziskovost, ale stále není vhodná doba

Burzovnisvet.cz: Akcie společnosti Tilray: Zvyšující se ziskovost, ale stále není vhodná doba

Domácí podnikání společnosti Tilray (TLRY) vykazuje známky pokračujícího boje na přebytkovém kanadském trhu s konopím, kde se ceny propadly. Podle analytika společnosti Cantor Pabla Zuanika je však nejpozitivnějším aspektem v nedávné čtvrtletní zprávě společnosti „pokračující síla v mezinárodním podnikání“. Ve třetím čtvrtletí roku 22 společnost dosáhla tržeb ve výši 151,87 milionu USD, což představuje meziroční

Domácí podnikání společnosti Tilray (TLRY) vykazuje známky pokračujícího boje na přebytkovém kanadském trhu s konopím, kde se ceny propadly. Podle analytika společnosti Cantor Pabla Zuanika je však nejpozitivnějším aspektem v nedávné čtvrtletní zprávě společnosti „pokračující síla v mezinárodním podnikání“.

Ve třetím čtvrtletí roku 22 společnost dosáhla tržeb ve výši 151,87 milionu USD, což představuje meziroční nárůst o 22,6 %, ačkoli tato částka nedosáhla 156,2 milionu USD, které očekávali analytici.

Na trhu, který zaznamenal pokles o 5 %, klesl prodej rekreačních výrobků mezičtvrtletně o 12 % a prodej zdravotnických výrobků o 11 %. Společnost zvýšila svůj podíl vapů a pre-rollů v kanadském rec segmentu, ale celková ztráta podílu byla způsobena především nadměrnou nabídkou na trhu – zejména v segmentu květin.

Nicméně se společnosti podařilo dosáhnout lepšího výsledku hospodaření, neboť zisk na akcii ve výši 0,09 USD byl o něco vyšší než 0,08 USD, které očekávala ulice. Do příštího roku chce vedení společnosti dosáhnout kladné tvorby hotovosti a uvedlo, že cíl pro tržby ve výši 4 miliard USD do konce roku 24 zůstává stejný.

Jak však bylo uvedeno výše, nejjasnějším bodem jsou pokroky na mezinárodní frontě. Tržby v tomto segmentu se postupně zvýšily o 15 % a dosáhly téměř 16 milionů USD, což představuje 29 % čistých tržeb z prodeje konopí ve srovnání s pouhými 15 % v srpnovém čtvrtletí.

Společnost Tilray nyní působí ve 20 zemích a může se pochlubit 20% podílem na německém trhu. Společnost rovněž zdůraznila své přesvědčení, že v příštích dvou letech dojde v Evropě, zejména v Německu, k „významným regulačním změnám“.

Celkově Zuanic očekává, že „růstová dynamika bude pokračovat“. Analytik sice zvýšil cílovou cenu pro TRLY z 6,9 na 8,4 dolaru, ale jeho rating zůstává neutrální (tj. držet) kvůli vysokému ocenění společnosti Tilray.

Většina kolegů Zuanic souhlasí; na základě 7 držení, 3 nákupů a 1 prodeje má akcie konsenzuální hodnocení držet; průměrná cílová cena je však nad cílem Zuanic a při ceně 10,63 USD by mohla přinést roční výnos ~ 63 %.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa