Ekolist.cz: Nadšenci všestranného využití konopí mohou podpořit druhé vydání konopného „Průvodce“

Ekolist.cz: Nadšenci všestranného využití konopí mohou podpořit druhé vydání konopného „Průvodce“

Populárně-naučná publikace poprvé vydaná v roce 2014 je určena všem, které fascinuje nezměrný potenciál rostliny konopí a rádi by získali zdroj ucelených ověřených informací předkládaných z různých úhlů pohledu.
Její autor, dlouholetý konopný aktivista, environmentalista a žurnalista Michal Ruman k připravovanému aktualizovanému vydání říká: „Za posledních skoro deset let se v konopném světě událo obrovské množství věcí – nové objevy z lidských dějin, lékařské vědy, nová legislativa, nové případy nespravedlivě stíhaných a odsouzených, nové průmyslové aplikace… Mým cílem je poskytnout čtenářům aktuální pohled do konopného univerza, který ohromí a otevře všem zvídavým dveře k  jejich vlastnímu bádání, podnikání či, ve vší počestnosti, experimentování.“

Tak, jako v prvním vydání, i v tom druhém zůstane jedním z nosných témat ekologie, tedy význam konopí coby reprezentanta zelené, udržitelné ekonomiky.
„Environmentální hrozby se staly součástí naší každodenní reality a environmentálně-ekonomická témata se spolu s tím stala součástí politik všech zemí světa. Již v anotaci prvního vydání jsem psal o tom, že konopí je díky svému univerzálnímu použití a přirozené šetrnosti k uživatelům i životnímu prostředí vnímáno jako jedna z vlajkových lodí transformace současné ekonomiky a společnosti. Na tom se nic nezměnilo,“ přibližuje svůj postoj k tomuto tématu Michal Ruman.

Předprodej knihy byl na crowdfundingové platformě nakladatelství Albatros Pointa.cz zahájen 28. března, kampaň potrvá do 4. května.
„Ve spolupráci s partnery jsme pro předplatitele připravili kromě slev také zajímavé bonusy. Mým cílem bylo, vedle samotného vydání knihy, také zviditelnění českých a slovenských podnikatelů a neziskových organizací jako je Konopa nebo Kopac,“ přibližuje autor pozadí předprodeje.

Ve společném výstavním prostoru se spolkem Konopa a podnikateli sdruženými v platformě Česká konopná společnost bude Michal Ruman knihu prezentovat také na blížícím se veletrhu Konopex 22. – 24. dubna v Ostravě.

Populárně naučná publikace Konopí / Cannabis: Průvodce světem univerzální rostliny nabídne čtenářům text bohatě doprovázený barevnými fotografiemi, grafy a tabulkami. Pod odbornou správnost druhého vydání se podepíše Lukáš Hurt, šéfredaktor časopisu Konopí, jazykovou kvalitu pohlídá další spolupracovník redakce Bob Hýsek, o grafickou stránku a sazbu se stará Nikola Tilgnerová.

Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa