CTK: Po Curychu i Basilej. Další švýcarské město experimentuje s legální konzumací konopí

CTK: Po Curychu i Basilej. Další švýcarské město experimentuje s legální konzumací konopí

Basilej se stala dalším švýcarským městem, které určité skupině lidí povolí legálně konzumovat konopí. Program, do něhož se bude moci zapojit přibližně 400 osob starších 18 let, začne letos koncem léta a potrvá dva a půl roku, sdělilo vedení kantonu Basilej-město.

V tiskové zprávě se uvádí, že konopí je nejčastěji používanou drogou ve Švýcarsku. „I přes dlouhodobý zákaz je velmi rozšířené. Protože se nedá sehnat legálně, kvete černý trh, což s sebou nese velké riziko pro konzumenty,“ uznalo vedení kantonu. Na studii se budou podílet vědci z basilejských univerzitních psychiatrických klinik a z Univerzity v Basileji s cílem zjistit dopad regulovaného prodeje konopí na spotřebitelské chování a zdraví lidí, kteří tuto drogu užívají.

Konopné produkty dodávané vybraným švýcarským pěstitelem se budou účastníkům studie prodávat v lékárnách, ti s nimi nebudou moci dále obchodovat.

Kromě toho, že musejí být plnoletí, musejí mít zájemci o účast na této studii trvalé bydliště v Basileji. Další podmínkou je, aby pravidelně konzumovali konopí.

Úřady v Basileji si od tohoto projektu slibují, že přinese podklady pro diskusi o odpovědném přístupu ke konopí ve Švýcarsku. Podobnou studii oznámil už loni v září Curych.

V současnosti je ve Švýcarsku trestné vlastnit více než deset gramů konopí. Za konzumaci hrozí pokuta ve výši 100 švýcarských franků (asi 2390 korun).

Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa