Hightimes.com: Švýcarské město Lausanne zahájí letos 4letý experiment s konopím pro rekreační používání

Hightimes.com: Švýcarské město Lausanne zahájí letos 4letý experiment s konopím pro rekreační používání

Zdá se, že jihošvýcarské město Lausanne je po Basileji druhým švýcarským městem, které letos přistoupilo k reformě rekreačního používání konopí. Městská radní Emilie Moeschler v tisku uvedla, že Cann-L (neboli Cannabis Lausanne), čtyřletý experiment s rekreačním konopím, bude zahájen do konce roku. Je nezbytné, aby města zahájila takovéto experimentální studie, které by problém řešily objektivním

Zdá se, že jihošvýcarské město Lausanne je po Basileji druhým švýcarským městem, které letos přistoupilo k reformě rekreačního používání konopí.

Městská radní Emilie Moeschler v tisku uvedla, že Cann-L (neboli Cannabis Lausanne), čtyřletý experiment s rekreačním konopím, bude zahájen do konce roku.

Je nezbytné, aby města zahájila takovéto experimentální studie, které by problém řešily objektivním a nezaujatým způsobem,“ řekla. 

Zdůraznila také, že město s federálními úřady „už v roce 2018 projevilo svůj zájem o tento pilotní experiment s cílem změnit politiku v této oblasti“.

Lausanne je nyní na dobré cestě stát se po Basileji druhým městem v zemi a pokračovat v experimentu s rekreačním konopím. Bern, Ženeva a Curych jsou také v procesu vývoje svých vlastních projektů. Novela federálního zákona o omamných látkách z 15. května 2021 umožnila těmto pěti městům pokračovat.

Autor: MARGUERITE ARNOLDOVÁ

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa