USA – Kalifornští maloobchodníci s konopím 100% uspěli při kontrolách dodržování zákonů a zakázaného prodeje mladším

USA – Kalifornští maloobchodníci s konopím 100% uspěli při kontrolách dodržování zákonů a zakázaného prodeje mladším

Federálně financovaný průzkum Monitoring the Future zjistil, že kalifornští prodejci konopí odvádějí velmi dobrou práci, když brání nezletilým lidem ve vstupu do jejich obchodů a nákupu konopí. Výzkumníci chtěli otestovat soulad konopného průmyslu s požadavky zákona o prodeji a distribuci konopí nezletilým. Celý průzkum byl postaven na poslání lidí vypadající mladší 21 let, kteří vypadali

Federálně financovaný průzkum Monitoring the Future zjistil, že kalifornští prodejci konopí odvádějí velmi dobrou práci, když brání nezletilým lidem ve vstupu do jejich obchodů a nákupu konopí.

Výzkumníci chtěli otestovat soulad konopného průmyslu s požadavky zákona o prodeji a distribuci konopí nezletilým. Celý průzkum byl postaven na poslání lidí vypadající mladší 21 let, kteří vypadali jako nezletilí, do 50 náhodně vybraných obchodů s konopím po celém státě, aby zjistili, zda se mohou dostat dovnitř bez předložení průkazu totožnosti.

Každý jednotlivý prodejce vyžadoval ID!

“Bylo poněkud překvapivé, že byla 100% dodržena politika ID, která bránila nezletilým patronům kupovat konopí přímo z licencovaných prodejen,” napsali autoři průzkumu, zveřejněné tento měsíc v Journal of Safety Research. To samé bylo pozorováno ve dvou dalších státech, Washingtonu a Coloradu.”

I když důslednost dodržování předpisů autory průzkumu překvapila, důvod je pravděpodobně nepřekvapivý: maloobchodníci čelí vážným sankcím, pokud obcházejí zákon, a navíc je obvykle v licencovaných obchodech vstupní prostor, kde je vyžadován průkaz totožnosti, než může člověk vstoupit do hlavního obchodu.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa