Heyfomo.cz: Chill, bráško, podle studie konopí dělá lidi laskavější a empatičtější

Heyfomo.cz: Chill, bráško, podle studie konopí dělá lidi laskavější a empatičtější

Ve studii, která byla nedávno zveřejněna v Scientific Reports, sledoval tým výzkumníků z univerzity v Novém Mexiku 146 studentů ve věku 18 až 25 let.

Každý student podstoupil řadu psychologických hodnocení a dotazníků, přičemž bylo zjištěno, že ti, kteří kouří marihuanu, vykazují lepší skóře v prosociálním chování, a to včetně emaptie a morálky.

Vedoucí studie Jacob Vigil se snaží změnit to, jak společnost na konopí nahlíží. „Společnost vidí uživatele konopí jako závisláky a nemotivované lidi. Tak to ale není,“ řekl Vigil.

Zjistili jsme, že lidé, kteří nedávno užívali konopí, vykazovali vyšší úroveň prosociálního chování a vyšší míru empatie,“ dodal vedoucí studie s tím, že uživatelé mariahuany měli zkrátka lépe nastavené morální hodnoty.

Podle Woo kouření nebo požívání konopí může přispět k tomu, že se uživatelé budou cítit uvolněněji, šťastněji a v klidu. Bylo prokázáno, že časté užívání konopí zvyšuje touhu po socializaci o 68,4 %, pocit štěstí o 16,1 % a celkově příjemné pocity o 20,9 %.

Vigil za nejzajímavější z výzkumu považuje fakt, že uživatelé marihuany jsou méně materialističtí. „Uživatele marihuany nijak nevzrušují peníze, kdežto ti, co marihuanu neužívali a viděli peníze, tak po nich toužili,“ vysvětil Vigil.

I to je tedy důvodem, proč mohou ti, kdo užívají mariahunu, vypadat pro ostatní jako nemotivovaní. Pravda je však taková, že pouze netouží po materiálních věcech.

Autor: Jan Houška

Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa