Msn.com: OSN – Rostoucí spotřeba konopí vyvíjí tlak na zdravotnická zařízení ve světě

Msn.com: OSN – Rostoucí spotřeba konopí vyvíjí tlak na zdravotnická zařízení ve světě

OSN přitom upozorňuje na to, že na trhu se objevují čím dál silnější konopné drogy, což v kombinaci s pravidelným užíváním vede k růstu závislostí a výskytu duševních onemocnění v západní Evropě. Úřad se také obává, že různé silnější drogy si najdou nové trhy. Případy zadržení zásilek kokainu ukazují, že pašování této drogy se šíří

OSN přitom upozorňuje na to, že na trhu se objevují čím dál silnější konopné drogy, což v kombinaci s pravidelným užíváním vede k růstu závislostí a výskytu duševních onemocnění v západní Evropě.

Úřad se také obává, že různé silnější drogy si najdou nové trhy. Případy zadržení zásilek kokainu ukazují, že pašování této drogy se šíří z hlavních distribučních oblastí, jako je Severní Amerika a Evropa, také do Afriky a Asie. Podle UNODC v roce 2020 užilo nějaký druh drogy ve světě 284 milionů mladých lidí a dospělých, což je o 26 procent více než v roce 2010.

Většina uživatelů drog jsou muži, ženy ale ve velké míře užívají syntetické amfetaminové stimulanty (ATS), přičemž se neléčí tak často, uvedla představitelka UNODC Angela Meová.

Meová rovněž vyzvala k monitorování situace v Afghánistánu, kde se v roce 2021 vyrobilo 86 procent světového opia. Vůdce islamistického hnutí Tálibán, které zemi vládne, v dubnu vydal zákaz pěstování máku. “Uvidíme, jestli to povede k zásadnímu snížení, anebo se vzhledem ke společenským a ekonomickým podmínkám v zemi naopak ilegální pole rozšíří,” prohlásila expertka.

Meová dále varovala, že válka na Ukrajině by mohla přispět k rozšíření nezákonné výroby drog. “Zprávy z Blízkého východu a jihovýchodní Asie naznačují, že konflikty mohou sloužit jako magnet pro produkci syntetických drog,” píše OSN.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa