Msn.com: Německý plán legalizace konopí získává pevnější obrysy

Msn.com: Německý plán legalizace konopí získává pevnější obrysy

Debata o legalizaci prodeje konopí pro rekreační účely probíhá prakticky ve všech evropských zemích. Některé z nich, například Holandsko, již svá pravidla pro legální distribuci marihuany dlouhou dobu mají, většina zemí ale svoji cestu stále hledá. Očekává se, že velký význam může mít legalizace konopí v Německu coby největší evropské zemi. Podle všeho se k legalizaci u našich západních sousedů skutečně schyluje. Na veřejnost se dokonce dostal návrh zákona o regulaci legálního prodeje konopí.

Ústřední roli hrají konopné kluby

Podle obsahu návrhu zákona se zdá, že v Německu bude legalizace probíhat spíše postupně a v první fázi si chce vláda tak trochu vyzkoušet co od ní očekávat. Systém regulace prodeje by totiž měl být založen na tzv. konopných klubech. Konopné kluby jsou sdružení o maximálně pěti stech členech, ve kterých budou evidováni pěstitelé a které budou muset vést kompletní záznamy o množství pěstovaných rostlin, vyrobených produktů i zdroji semen.

Každý člen klubu by měl nárok až na 50 gramů marihuany měsíčně, v případě že půjde o mladé lidi od 18 do 21 let, bude jejich limit nižší a některé silnější odrůdy jim budou zapovězeny. Pro distribuci marihuany budou platit i další pravidla, například podmínka neutrálního balení, informace o hmotnosti, expiraci, odrůdě, nebo obsahu CBD apod.

Přísná pravidla pro konzumaci

Zákon také počítá se zákazem konzumace marihuany v okolí do dvou set padesáti metrů od škol, školek, dětských hřišť a na některých dalších míst. Konopí nebude možné konzumovat ani přímo v klubech a jejich okolích.

Konopné kluby fungují v Německu již od loňského roku, ve chvíli kdy se na veřejnost dostala informace o jejich ústřední roli v celém systému legalizace, mají nyní mnohonásobně více než předtím. Ať již bude návrh zákona schválen či nikoliv, je zřejmé, že trendem je snaha o nalezení přijatelné cesty k legalizaci marihuany.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/marihuana-konopi-nemecko-legalizace-lauterbach-klub.A230529_204247_zahranicni_safaj

Dr. GrowMan
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Nejnovější z ekonomiky

Nejnovější galerie

Top Authors

Ze světa